Ольга Тернова здобула перемогу у найбільшому в Україні конкурсі дитячої літератури «Корнійчуковська премія»

Співзасновниця та режисерка Театру на Жуках Ольга Тернова отримала головну нагороду найбільшого в Україні літературного конкурсу для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» зі своїм дебютним твором для дітей.

Її «Казка про казку» зайняла перше місце на конкурсі в номінації «Проза для дітей молодшого віку».

«Казка про казку» – притча про те, що стається, коли люди втрачають відчуття життя як дива.

За сюжетом у маленьке містечко, де люди живуть своїми турботами і радощами, не помічаючи, що давно перестали вірити в диво, приходить молодий чарівник Юн. Він творить чудеса, намагаючись розбудити людей і оживити душу цього міста. Але йому мало кого вдається врятувати. І коли Юн залишає місто, його мешканці перетворюються на тих, ким вони є насправді.

Ольга Тернова особливо відмітила те, що в цьому році вперше журі враховувало думку самих читачів. «Дуже цікаво, що зараз, крім дорослого журі, до оцінюванні залучили читачів того віку, на який розрахований той чи інший твір. На мою думку, це чудова ідея – дозволити дітям обирати для себе книжки», – сказала вона.

Конкурс літератури для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» проводиться з 2014 року, в ньому 4 номінації: проза для дітей молодшого віку; проза для дітей старшого віку та юнацтва; поезія для дітей, сценарій дитячого фільму/драматургія для дітей та юнацтва. Конкурс є частиною Міжнародного Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури, який був започаткований в Одесі в 2013 році.  Це єдиний в Україні фестиваль, присвячений дитячій літературі та творчості. В цьому році у конкурсі взяли участь близько 250 авторів. До складу журі конкурсу входять авторитетні видавці, літературознавці, редактори, бібліографи, літератори, художники, діячі культури.

Оголошення переможців конкурсу відбулося в Одесі 8 серпня на 24-муму міжнародному книжковому фестивалі «Зелена хвиля», офлайнова частина якого проходила 6-9 серпня.

***

Дмитро Терновий на цьому ж конкурсі зайняв друге місце в номінації “Драматургія для дітей та юнацтва” з п’єсою Крило метелика “.

Драматург і співзасновник «Театру на Жуках» Дмитро Терновий посів друге місце в номінації «драматургія для дітей та юнацтва» на найбільшому в Україні дитячому літературному конкурсі «Корнійчуковська премія» зі своєю п’єсою «Крило метелика».

«Крило метелика» було написано у минулому році в рамках першої в Україні лабораторії драматургії для дітей НСТДУ.

Це історія про крихкість світу, про те, як наші вчинки можуть впливати на навколишнє середовище, і про те, що ми можемо помилятися, але й маємо виправляти власні помилки. Микита, хлопчик років 9-10, ловить метеликів, і тим провокує несподіваний ланцюг подій: починається страшенна злива, яка не вщухає багато днів і від якої потерпають багато країн. Тим часом Микита хворіє з високою температурою, він марить, і у його видіннях вже не вперше з’являється метелик, якому він випадково надірвав крило. Метелик жаліється на свій біль і каже, що злива, що обрушилася на землю, не скінчиться, поки Микита не звільнить його з банки, в яку засадив кілька днів тому. І хлопчик вирішує негайно діяти, не дивлячись на свою хворобу…

«Я дуже радий, і вірю, що у «Метелика» буде хороше майбутнє. Для мене дуже показово, що першими цим текстом зацікавилися кілька дитячих театрів, де самі діти обирають матеріал для постановки. Приємно, що тепер його високо оцінило і доросле конкурсне журі», – зазначив Д.Терновий.