Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка визначив лауератів премії 2018 року.

Лауреатом премії з літератури стала письменниця, поетеса і художниця Емма Андієвська за книги «Міста-валети», «Бездзігарній годину» «Шухлядні краєвиди», «Маратонській біг» і «Щоденний: перископ».
Андієвська є автором 29 поетичних збірок, п’яти книжок короткої прози, трьох романів і понад 9 тис. картин. Живе і працює в Мюнхені та Нью-Йорку.
Лауреатом по публіцистиці став Сергій Плохій за книгу «Брама Європи». Він українсько-канадсько-американський історик, професор української історії і директор Українського наукового інституту в Гарварді.
Лауреатом премії з музичного мистецтва стала Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви» в 15 частинах для солістів та мішаного хору а сарреllа. Вона композитор, член Національної спілки композиторів України.
Лауреат в номінації «Візуальні мистецтва»Павло Маков – художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, член-кореспондент Академії мистецтв України.
Лауреатами премії з кіномистецтва став Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузинів за цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції гідності. Ці режисери та оператори є представниками творчого об’єднання «Вавілон’13».
У категорії «Театр» переможця не визначили.
Список лауреатів переданий на підпис президенту України.
Довідка. Національна премія імені Тараса Шевченка – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Заснована в 1961 році для нагородження за видатні твори літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики.