з питань бюджету на Дністровській ГАЕС перебувала делегація народних депутатів України у супроводі керівників і представників місцевого самоврядування краю, зокрема першого заступника голови Чернівецької ОДА Михайла Вікторовича Павлюка, заступника керівника апарату ЧОДА Олександра Миколайовича Шкурідіна, голови Сокирянської РДА Петра Петровича Бескупського, голови Сокирянської райради Василя Васильовича Козака та заступника голови Сокирянської РДА Олексія Сергійовича Бойка.

Поважних гостей, зокрема народних обранців, першого заступника голови Комітету Василя Васильовича Амельченка, Олега В’ячеславовича Медуницю та голову підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Сергія Ярославовича Рудика (народився, здобував освіту та стартував як політик і науковець у Чернівцях), а також завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрія Вікторовича Ватульова та головного консультанта Комітету Людмилу Василівну Расчислову, зустріли директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Йосипович Субота та заступник директора із загальних питань Василь Андрійович Дейнеко. На власні очі пересвідчившись у вражаючих обсягах рукотворної верхньої водойми Дністровської ГАЕС, учасники делегації з цікавістю дізналися історію спорудження, основні техніко-економічні показники за план-схемами та аксонометрією споруд на оглядовому майданчику – про це йшлося у короткій доповіді директора філії. Не менш красномовними були враження гостей і про шахту гідроагрегату № 4, будівництво якого стартувало 26 травня із закладання символічної капсули та першого кубометру бетону в конструктиви другої черги Дністровської гідроакумулюючої електростанції. Продовжилась екскурсія оглядом машинного залу та головного щита управління, де народні обранці та представники місцевого самоврядування переглянули короткий відеофільм про особливості роботи ГАЕС та відчули особливі ритми серцебиття цієї надважливої гідроспоруди. На запитання гостей разом із директором станції відповідав і головний інженер філії Анатолій Павлович Жук. Особливий інтерес до цифр, фактів і принципів роботи та ролі ГАЕС в енергетичній стабільності й безпеці України виявляв перший заступник голови Комітету ВРУ з питань бюджету Василь Васильович Амельченко, котрий жваво цікавився усім, що потрапляло у поле зору, а також щиро знайомився і спілкувався із робітниками, котрі працювали на робочих місцях.

А вже традиційне фото на згадку вписало іще один історичний момент знайомства зі спорудженням гідроелектростанції депутатів Верховної Ради України, котрі відтепер, працюючи з бюджетними питаннями, розумітимуть, як украй важливо для нашої держави успішно фінансувати продовження і згодом завершення, а відтак – експлуатацію Дністровської гідроелектростанції.

Інна ГОНЧАР, фахівець зі зв’язків з громадськістю Дністровської ГАЕС,

фото Сергія Фігурського.

IMG_3145

IMG_3184

IMG_3206

IMG_3224

IMG_3251

IMG_3287

IMG_3369

IMG_3390

IMG_3416

IMG_3428

IMG_3454