Вона була освіченою, інтелігентною, досить приємною у спілкуванні. Не дуже яскрава зовні, однак ціну собі знала. Чоловіка шукала по собі. Вже довго шукала. Але траплялися все не ті.

Якось Тамара з при­ятельками потрапила на вечір у клуб для самотніх. Раніше на таких заходах не бувала: вважала, що марно й безглуздо шука­ти там порядну людину.
…Вони зіткнулися у дверях кафе. Саме таким бачила його Тамара у своїх снах, мріях. Невисо­кий, худорлявий, у бездо­ганно відпрасованому те­мному костюмі, в окуля­рах у красивій черепахо­вій оправі з розумним ін­телігентним обличчям.
Від несподіванки в Та­мари перехопило подих.
— Дорогу паням, — усміхнувся він, пропуска­ючи поперед себе жіночу компанію. Красиві білі зу­би незнайомця зовсім спантеличили Тамару. Ні­кого не бачила, крім ньо­го. Й не чула. А коли за­просив Тамару на танець, їй хотілося, притиснув­шись до його плеча, кру­жляти у вічному вальсі…
Пішов її проводжати. Місячна ніч. Яскраві зорі. Вони довго гуляли у без­людному засніженому парку. Їм було легко й приємно вдвох.
Він щовечора прихо­див у її затишну однокім­натну квартиру, що в центрі міста, приносив ласощі, гостинці. Так і промайнула зима…
Весною Тамара відчу­ла в собі зміни. В ній за­родилося нове життя, та вона не наважувалася відкритися коханому.
…Вони гуляли в парку, як і в той пам’ятний вечір їхнього знайомства. П’я­нила ароматом розквітла черемха, від легкого до­торку вітру тріпотіло мо­лоде листячко на старій липі, дрібненька шовко­виста травичка. Птахи й дерева сповіщали всьо­му світові про любов і то­ржество життя.
Тамара, сповнена радо­сті, відкрила свою таєм­ницю: «Любий, у нас буде малюк, такий же красивий та розумний, як тато». На те Андрій, її коханий, під­нявши окуляри в черепа­ховій оправі, пробелько­тів, що він тут ні при чім, що це її проблеми…
Антон — маленьке диво з зимової казки, що її ви­мріяла Тамара, росте на славу й радість матері. Схожий на свого батька — такий же кмітливий, зосе­реджений, товариський… Та жодного разу хлопчик не бачив свого тата.

Оксана ЗАГУСТА.