Сьогодні зранку депутат Чортківської районної ради, голова екологічно-гуманітарного об’єднання (ЕГО) “Зелений Світ” Олександр Степаненко повідомив, що сесія Чортківської міської ради, на якій може вирішитися питання про відведення ділянки під Парк Небесної Сотні, відбудеться завтра, 17 березня, і закликає усіх зацікавлених осіб прийти до міської ради у часі сесії.

Нагадаємо нашим читачам, що нещодавно, 27 лютого, у приміщенні Чортківської районної ради відбувся круглий стіл, на якому йшлося про плани увічнення у нашому краї пам’яті героїв Революції Гідності та воїнів-земляків, котрі загинули на Донбасі.
До складу ініціативної групи входять: виконавчий директор ЕГО «Зелений світ» Олександр Степаненко, депутат Чортківської міської ради Юхим Макотерський, політичний в’язень радянського режиму Володимир Мармус, депутат Тернопільської обласної ради Олександр Стадник, депутат Чортківської міської ради Любомир Білик, директор Чортківського гуманітарно – педагогічного коледжу ім.О.Барвінського Роман Пахолок, депутат Чортківської районної ради Тетяна Яблонь, представник районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимр Погорецький, представник районної організації «Правого сектору» Сергій Гусак.
Зокрема, представниками громадськості було запропоновано озеленити один із наймасовіших районів Чорткова – Кадуб, а саме використати земельну ділянку для зелених насаджень «Парку пам’яті Небесної Сотні», що знаходиться біля гідрологічної станції. Тому в ході засідання представники громадськості закликали об’єднатися у співпрацю із владою та спільними зусиллями досягти поставлених цілей. Таким чином, закладанням парку буде зроблено дві добрі справи – новими зеленими насадженнями наповниться ще одна частина міста, а також як символічна данина пам’яті Героїв України, яка слугуватиме пам’ятником нагадуванням іншим поколінням, що за їхнє життя заплачено життям героїв. Герої не вмирають!
Оприлюднюємо бачення реалізації цієї ініціативи «Зеленим Світом»
“Головна та принципова наша позиція – парк повинен бути розміщений у місці, де він особливо потрібен людям, – говорять чортківські екологи. Якщо ми мріємо про парк, який міг би стати серцем культурного дозвілля міста і цілого району, то не варто планувати його у якихось закутках, куди люди не приходитимуть. Ділянка під майбутній парк повинна бути наближеною до житлових мікрорайонів, бути достатньо великою, не забрудненою.
Переконані, що найкращим місцем є вільна наразі територія між житловими кварталами по вулицях Володимира Великого та Ягільницької, поблизу нинішньої гідрологічної станції.
Довкола форми реалізації цієї мрії можна дискутувати.
Ми уявляємо його не в якості нагромадження скорботного граніту і бетону на зразок «алей слави» радянської доби. І звісно ж – не у формі «луна-парку» – скупчення різного роду розважальних атракціонів.
Квіти і дерева нашого парку, що оживали б кожної весни, мали б бути втіленням доброї пам’яті про людей, чиє життя ми усі узяли у борг.
Мріємо про той час, коли парк підніметься в усій красі… Мабуть, закохані у ньому призначатимуть побачення, де ж іще, як не тут. Весільні кортежі зупинятимуться, щоб зробити святкові фото на ландшафті. Старенькі собі відпочиватимуть на лавчинах у затінку. Творчі люди вподобають його галявини для вистав та фестивалів. Дітвора – просто для веселих забав…
Гадаємо, Герої віддали найдорожче, що мали, заради того, аби наше життя було вільним та радісним.
Парк повинен стати живим втіленням їхньої та нашої мрії саме про таке життя – вільне і радісне.
Віримо – заплативши настільки велику ціну, Україна вже не може не змінитися.
Сподіваємось – творення нами Парку Небесної Сотні стане одним з кроків, котрі врешті – решт змінять на краще обличчя нашого міста”.

4 коментарі