Після кількох місяців перерви нарешті побачили світ чергові номери журналу «Золота Пектораль». Не буду нарікати на фінансову скруту – часописи з багатолітньою традицією від цього не «воскреснуть», їх погубили наші урядовці за всі роки української незалежності.

Я відповідаю за своє «золотопекторалівське господарство», а державні мужі мусять подбати про українську культуру загалом і письменників зокрема. Ще раз наголошу: не про розмите формулювання, яко «захист української книги» нині має вестися мова, а дієвий захист багатьох талановитих письменників, котрі не мають (і не мали!) коштів, щоб видати пристойну книгу. Владцям потрібно допомагати журналам та альманахам, де літератори можуть читачам репрезентувати свої творчі ужинки.

Це правда, що вже два місяці мені доводеться боротися з підступною хворобою і, слава Богові, зараз почуваюся значно краще. Дякую за лікування і мудрі поради тернопільським нейрохірургам і невропатологам. Але, як ви бачите, і за цей час не переставали працювати однойменне видавництво і веб-сайт журналу. Сподіваюсь до кінця року втілити в життя ще кілька творчих задумок, але на все свій час.

……

 Отже, журнал «Золота Пектораль» № 1 (49) за 2020 рік подає ПРОЗУ Василя Слапчука, Зоряни Замкової, Миколи Тютюнника, Юрія Сичука, Дарії Семчук, Ярослава Карпця, Раїси Плотнікової, Іванни Стеф’юк, ПОЕЗІЮ Тараса Федюка, Анатолія Кичинського, Ганни Клименко (Синьоок), Миколи Петренка, Богдана Чепурка, Юлії Судус, Миколи Романюка, Василя Шкургана, Юлії Бондючної, Віктора Крупки, Тараса Девдюка, Миколи Савчука, Надії Кир’ян, Світлани-Майї Залізняк, Станіслава Новицького, Катерини Бойко. У рубриці ДЕБЮТ – Проза Оксани Мількевич, вірші Павла Старуха і Ольги Клюєвої. У рубриці З ПЕРЕКЛАДІВ – вірші польських, болгарських, білоруських поетів (переклад Миколи Мартинюка). ЕСЕЇСТИКУ презентує Микола Субота, Богдан Чепурко, Михась Ткач, Олександр Астаф’єв, Петро Дволітка, Володимир Сабадуха, ДРАМАТУРГІЮ – Валерій Герасимчук. У КРИТИЦІ – Ігор Фарина, Уляна Свередюк, Анна-Віталія Палій, Богдан Дячишин, Леся Білик. КРАЄЗНАВСТВО – Іванна Стеф’юк. У рубриці МИСТЕЦТВО Віктор Палинський розповідає про творчі здобутки художниці Роксоляни Прийми-Таміоли.

P.S. Авторські примірники будуть надсилатися редакцією вкінці серпня. Телефони, електронна пошта головного редактора є на веб-сайті журналу “Золота Пектораль”. Звертайтеся!!! Будемо виправляти свої помилки. Сподіваюся на ваше розуміння і підтримку. Щиро – головний редактор журналу Володимир Погорецький.

.

zo копия