У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками жорстокості попереднього політичного режиму і нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку української держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. У Києві тими днями масово пролилася кров невинно убитих патріотів, які разом із мільйонами українців хотіли, аби купка можновладців не відібрала в України прагнення європейського вибору та гідного майбутнього і ціною власного життя відстоювали право на демократію і свободу.

На Чортківщині скорботні заходи, приурочені Дню Героїв Небесної Сотні, почалися із ходи-пам’яті, свічковою ходою громада району від Катедрального собору первосвященних апостолів Петра і Павла рушили до пам’ятного знаку Героям Небесної сотні, що біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Очолили колону керівники району, міста та представники духовенства різних релігійних конфесій. Тут священнослужителі відправили поминальну панахиду за упокій душ Героїв Небесної Сотні та всіх, хто загинув у боротьбі за незалежність своєї держави, а також просили Господа за мир і спокій в Україні та виголосили повчальні науки із деталями трагічної історії сучасності. Очолив відправу єпископ Бучацький Української греко-католицької церкви Дмитро Григорак.
Участь у заході взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, голова районної ради Віктор Шепета, заступник голови районної ради Петро Пушкар, керуючий справами районної ради Тетяна Яблонь, представники міської ради, армії, всечесні отці різних конфесій, військові, працівники установ, організацій, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, студенти, небайдужа громада краю та представники ЗМІ.
Під час заходу народний депутат України Олег Барна вручив нагороди державного рівня дітям учасника АТО Андрія Нагірного та Андрію Маньовському.
Опісля, звучали тужливі поетичні рядки, які перенесли у той недалекий 2014 рік, коли захищаючи та відстоюючи принципи свободи та незалежності під мирним небом загинули молоді українці.
Болісно краючи душу і серце, звучав скорботний гімн Майдану — старовинна тужлива лемківська пісня «Пливе кача по Тисині», якою відспівували Героїв Небесної Сотні. Учасники заходу — керівництво району та міста Чорткова, люди різного віку, багато молоді та дітей — поклали квіти та поминальні лампадки до підніжжя пам’ятного знаку і вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих в бойових діях АТО.
…Мир. Ми всі так його прагнемо. Хай він настане якнайскоріше. Заради нашого майбутнього, заради пам’яті Героїв, які ніколи не вмирають, повідомляє прес-служба Чортківської РДА.

01

02

03

05

06

07

08

09

010

011

012