21 листопада, символічно у часі Соборного свята Архистратига Михаїла, відбулося відкриття та освячення фотовиставки, приуроченої роковинам Євромайдану.

Організатор виставки – міський Відділ культури, національностей та релігії – вирішив облаштувати фотороботи очевидців майдану, місцевих фотомитців Ореста Лижечки (фотокореспондента газети «Голос народу»), Миколи Лановеги, Володимира Шерстія, Олега Марчака, Ірини Брунди (редактора газети «Чортківський Вісник»), Василя Броди (вихованця фотогуртка “Первоцвіт”), Максима Каплуна (фотогурток ПДЮ)  – у середмісті Чорткова. Саме у холі Чортківської міської ради, кожний не байдужий відвідувач зможе ще раз переглянути та вкотре осмислити крізь призму часу ті жорстокі події, що минулої осені-зими розгорталися на столичному Євромайдані. Відкриття заходу розпочалося із освячення фотовиставки всечесним отцем Мирославом Думичем. У своїй промові ведуча заходу Ірина Радко, головний спеціаліст відділу культури зазначила, що Євромайдан залишив болючі рани, які навряд коли-небудь загояться. Світлини, котрі впіймали в об’єктив очевидці як Київського майдану, так і Чортківського  – розповідають про творення сучасної історії, дають змогу детальніше роздивитися обличчя тих сміливих та безстрашних людей, які героїчно, без зброї, йшли під снайперські кулі та безжальні кийки тиранів-спецпризначенців.
Трагічні дні Євромайдану тугими кайданами скували серця мільйонів українців. Непоправні втрати найкращих синів та дочок Українського Народу  – Ангелів Світла, як їх звикли називати – і це у сьогочасі, за незалежності, за демократії? Такого фатального повороту подій не очікував ніхто. Революцію Гідності, сміливо можна трактувати, як найжорстокіше придушення, з боку тодішньої діючої влади, волевиявлення суспільства проти знищення «зеківської» диктатури. Викорінити гнилий бур’ян із лав провладних політиків, котрі пригрівшись у столичних кабінетах Верховної Ради, потонули у вирі корупції, чим до нитки висушували українську свідомість, довівши до суттєвого зменшення робочих місць та неспроможності держави виплачувати працюючому населенню належну заробітну плату – вийшло студентство. Із дієвої молоді, плідного майбутнього України, розпочався, тоді ще спокійний Євромайдан. Небажання влади Януковича простягти руку на зустріч Євроінтергації, спричинило низку руйнівних для нашої держави наслідків. Анексія Криму, неоголошена війна на Сході держави, висушує та спустошує не лише нашу землю та душу – ми втрачаємо останню надію бути економічно сильною, незалежною та перспективною державою.
У вступному слові очільник міста Михайло Вербіцький наголосив, що криваві події змінили не лише хід історії, вони зрушили свідомість кожного щирого українця, спричинивши масове повалення режиму диктатури в усіх містах та районах. Люди усвідомили, що лише вони рушійна сила, котра здатна творити новітню історію України. В єдності, в підтримці та розумінні  – ми одна українська родина.
Коментуючи авторські світлини, фотомитці Микола Лановега, Володимир Шерстій, Ірина Брунда ледь стримували сльози. Кожний з них вихопив для себе свій, особистий майдан, бо ж п.Микола був в епіцентрі подій від самого початку. Йому вдалося зафіксувати ще сповнені радості, надії і миру обличчя саме студентства. Моя колега Ірина Брунда зазнимкувала Євромайдан одразу наступного дня, після побиття та розстрілу мітингувальників. Посткривавий майдан гнітюче вражав спопелілими пейзажами.
У підсумку заходу голова Чортківського відділення Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України, а заразом журналіст «Голосу народу» Ганна Блаженко, уповноважила міського голову Михайла Вербіцького вручити талановитому фотомитцю Олегу Марчаку посвідчення члена НСЖУ.
Усі охочі ще мають можливість побачити Чортківський та столичний Євромайдан очима наших фотохудожників, адже триватиме виставка ще до завершення наступного тижня.

Ілона Гикавчук,
фото Миколи Лановеги