«Коли молодість розправила крила, а за вашим вікном вирує життя, так хочеться поділитись з усім світом думками, почуттями. Таку розмову з читачем, коли серце говорить, знайдемо в збірці ліричної поезії «А за моїм вікном…» (В.Чернихівська)

Левандовська Л.Ю. А за моїм вікном. Поезії, пісні – Кременець: ВЦ КОГПІ ім. Тараса Шевченка, 2012. – 36.
Дехто наївно вважає, що заримувавши чотири рядочки, можна йти мерщій до редакції, щоб «ощасливити» усіх своїм творінням…
А є молоді поети і поетки, голоси яких ще неміцні, але їх уже не сплутаєш з іншими, й, насамперед, тому, що з лунок рядків проростають зерниночки справжності та несподіваності, без яких неможливо уявити поезію.
До таких, як здається мені, належить книга віршів уродженки Кременця Любові Левандовської «А за моїм вікном», яку нещодавно благословив у світ видавничий центр місцевого гуманітарно-педагогічного інституту. Видання це, до речі, ілюстрував рідний брат авторки – Роман, – невелике за обсягом, але містке за змістом.
Про що пише молода поетка? Якщо коротко говорити, то в її поле зору потрапляють звичні речі..
Суть не в цьому. Головне, як вона змальовує те, що перед нею. Ось, приміром, вона зображує довколишність у вірші «Зимовий рок-н-рол»:

Свої долоні прикладаю до холодного скла,
А надворі лютує вітер, туман та імла…
Не відчуваю зовсім пальців на руках я своїх,
На серці лід, а за вікном лиш білий падає сніг…

Мабуть, ця картина є такою знайомою для багатьох, як і підмічене у віршах «А за моїм вікном», «Скрипаль», «Найда». Особливістю збірки є і значна кількість творів любовної лірики. Якщо авторка ще перебуває у віці, коли ця тема є чи не основною, то так і має бути. Важливо, що поетично-романтична натура Любові Левандовської вміє перейти до узагальнень. Це помітно вже з вірша «Моє життя, немов чарівна скрипка»:

Усе в житті збудоване з контрастів,
На зміну дням приходять темні ночі,
І тільки в пісні завжди світлий заспів,
І лиш від щастя в нас сміються очі…

Поетка прагне бути зрозумілою своєму молодому поколінню. Але й старші, коли хочуть, можуть віднайти свої співзвуччя. Це вдало підмітила авторка передмови, в ролі якої виступила знана у Кременці літераторка й філологиня Валентина Чернихівська.
Залишається тільки додати, що до появи книги доклалася уся знана творча сім’я Левандовських. Маю на увазі не лише фінансовий бік справи. Про Любу (вона дебютувала як і поетка-піснярка) та Романа вже йшлося. Додаю лишень, що в ролі композитора виступив і батько Юрій, а мама Оксана стала упорядницею книги. На теренах області така співпраця родини у видавничій сфері – рідкість, тож «А за моїм вікном» є книгою, яка цікава…

Ігор Фарина