Чортківською місцевою прокуратурою продовжується активне використання визначених антикорупційним законодавством України повноважень як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

Реалізація відповідних повноважень спрямована на виявлення фактів корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, процесуальне забезпечення невідворотності покарання винних осіб, поновлення порушених інтересів держави, відшкодування збитків, завданих корупційними правопорушеннями, виявлення і усунення причин та умов, що сприяли їх вчиненню.
Впродовж поточного року Чортківською місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 14 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, стосовно 12 осіб, за результатами розгляду яких судом 3 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на них адміністративні стягнення у виді штрафу.
У зв’язку з виявленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, Чортківською місцевою прокуратурою в порядку ч.3 ст.65, ст.67 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 18 подань, які задоволено з вжиттям заходів до усунення порушень. За результатами їх розгляду 3 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 1 акт, прийнятий з порушенням вимог антикорупційного законодавства, вжито інших заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.
Крім того, до УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НП України скеровано 4 матеріали про вчинені 6 адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
За зібраними впродовж поточного року Чортківською місцевою прокуратурою матеріалами працівниками УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ складено 7 протоколів про вчинення посадовими особами органів державної влади, місцевого самоврядування, а також депутатами місцевих рад адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, що полягають у порушеннях вимог фінансового контролю та обмежень щодо недопущення та врегулювання конфлікту інтересів, які судом розглянуто, а правопорушників визнано винними.

Прокурор прокуратури
Роман Маржан