Одним із небагатьох позитивних моментів сьогодення нашого краю є відкриття підприємства у Бережанах, від­новлення виробничої діяльності цегельного заводу. Про це – в розмові з ди­ректором ТОВ “Бережанський цегельний завод “Керамік” Володимиром Михайловичем Чибрасом.

– Пане Володимире, на якій стадії зараз перебуває підприємство? Що цьому передувало?

– Насамперед нагадаю, що Бережанський цегельний завод “Керамік” у складний період після подій 2013–2014 років через різке подорожчання енергоносіїв змушений був припинити виробництво. Упродовж 2015-го проводився інтенсивний пошук інвестора, який зміг би залучити кошти в модернізацію виробництва. Інвестором вкладена чимала сума в модернізацію підприємства. Повністю оновлено виробничий процес. Збудована нова піч, завезено обладнання з Італії, Іспанії, Польщі.

Доречно було би сказати, що підприємство ус­пішно пройшло фінальну стадію модернізації, й за­раз ведуться пусконалагоджувальні роботи з ви­робництва керамічних виробів.

– Для нашого невеликого міста з великою кількістю безробітних – це значна подія. Скільки людей працевлаштовано, які матимуть зарплати?

– Безперечно, відкриття цегельного заводу – це значна подія для Бережанщини. Я дуже радий, що вдалося створити понад 120 робочих місць для мешканців міста і району, котрі матимуть змогу жити вдома, легально працювати, бути соціально захищеними, вони не шукатимуть праці за кордоном. Середньомісяч­на зарплата становитиме не менше 10 – 12 тис. грн.

Нам удалося залучити хороших спеціалістів, відповідальних людей, з якими можна вирішувати різні складні питання. Наше підприємство є одним із найбільших платників податків до місцевого бюджету, забезпечуватиме суттєве наповнення бюджетів різних рівнів.

– Яку продукцію випускатиме підприємство і з якою потужністю? Де братиме сировину? Скільки подібних виробників будівельних матеріалів є на Тернопіллі?

– Проєктна потужність цегельного заводу “Ке­ра­мік” – три мільйони штук умовної цегли на місяць. Планується випуск керамічних виробів чо­тирьох видів: два види цегли нормального формату і два види – керамічного каменю крупноформатного. Неподалік заводу – достатня кількість роз­віданих і затверджених запасів корисної копалини. ТОВ “Бережанський цегельний завод “Керамік” – єдине таке в Тернопільській області і четверте
в Західній Україні підприємство з обсягами й видами продукції, необхідними для стабільного довготривалого виробництва.

– Щиро дякую за змістовну розмову. Бажаю успіхів і процвітання!

Інтерв’ю вела Тетяна БУДАР.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA