21 листопада 2022 р. Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме в цей урочистий день у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей пройшла презентація електронної книги «Розповім про подвиг». До збірки увійшли поетичні і прозові твори учнів області – переможців однойменного обласного учнівського конкурсу.

Мистецький захід «Розповім про подвиг» був впроваджений знаним письменником, членом НСПУ, Михайлом Селезньовим. На теперішній час конкурс керований донькою поета Іриною Селезньовою. Сприяють та підтримують організації цієї культурної події департамент науки та освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровська обласна рада ветеранів.

Редколегія у складі: Ірина Селезньова, Олена Швець-Васіна та Еліна Заржицька ретельно відібрали поезії та нариси, присвячені нашим захисникам. Часто-густо діти писали про батьків, дідів, сусідів, які зараз зі зброєю в руках захищають Україну.

«Довелось дуже бережно працювати з текстами. Перепитала у кожної родини: чи можна розміщувати допис у збірці, – розказує Ірина Селезньова. – Було, що відповідали: «Ні, зараз не можна. Наш батько знаходиться у полоні». Але маємо вищу справедливість. Зараз у цьому залі знаходиться Вʼячеслав, який переїхав до нас із Маріуполя. Він є учнем ЗЗСШ № 52 і прийшов разом із батьком, який нещодавно повернувся з полону».

Членкиня редколегії книги «Розповім про подвиг», поетка і композиторка, Олена Швець-Васіна зазначила: «Юні таланти Дніпропетровщини у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна, який захищає рідну землю, свободу українського народу від рашистської навали». Привітала присутніх пані Олена своїми творами: прочитала акровірш «Місто Дніпро» і виконала пісню «Так тримати!».

Директор обласної бібліотеки для дітей Ольга Прокопович-Ткаченко привітала учасників із Днем Гідності та Свободи і розказала, як тривала робота над технічним створенням збірки. Фахівці бібліотеки намагались підготувати книгу до презентації саме в цей урочистий день.

Онлайн приєдналась до презентації вчитель образотворчого мистетцва КЗ «Гімназія № 6», керівник студії «ColorArt» м. Камʼянське Ольга Домашева. Саме її вихованці зробили тематичні ілюстрації, що якнайкраще прикрасили книгу.

Присутні – вчителі НВК № 66 і № 4 – тепло відгукнулись і про своїх учнів, які виявили бажання взяти участь в конкурсі. «Діти писали про те, що хвилювало серце, те, про що неможливо мовчати, – ці слова «червоною стрічкою» пронизали презентацію». Юні автори читали свої поезії та прозу і кожен бажав Перемоги нашим Воїнам Світла.

«Родзинкою» заходу визнали музичний виступ Відмінник культури України, член Асоціації композиторів Національної всеукраїнської спілки, музичний і художній керівник дитячого авторського музичного театру «Надія» при ДДМШ №3 Валентина Фалькова із власними музичними творами. Вона заспівала романс «Ти зі мною» на вірші Михайла Селезньова та виконала інструментальну п’єсу «Моя земля» з поетичним епіграфом О. Швець-Васіної.

Модерувала захід Золота письменниця України Еліна Заржицька.

Книгу можна читати тут: http://biblio-child.dp.ua/elektronni-knyhy

Пресслужба ДОО НСПУ