Члени Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки письменників України у  такий грізний час, не лише займаються творчістю, а й провадять просвітницьку роботу. Буквально днями світ побачило багато в чому  унікальне видання – збірник диктантів  творів письменників Придніпров’я «Січеславщина на варті слова».

Непростим був шлях цього видання до читача. Свого часу ідею дніпропетровських письменників підтримало керівництво Дніпропетровської облради  і до 90-чя з дня утворення  області з’явився електронний варіант  книги.     І ось зараз, завдяки  видавництву нашої колеги, письменниці Марії Дружко, і головне – громадянській позиції мецената Олега Безуса світ побачило повноцінне видання. творчість . Так, тут вміщено 90 фрагментів творів письменників Придніпров’я, починаючи від Адріана Кащенко аж до сьогодення.

Нагадаємо, що ініціаторкою ідеї виступила письменниця та амбасадорка української мови, членкиня НСПУ Євгенія Яворська. Її підтримали колеги по перу: Золота письменниця України Еліна Заржицька, директорка видавництва «Дружко» Марія Дружко, а також наукова спільнота Дніпропетровщини на чолі з ректором Дніпропетровською академією неперервної освіти Віктором Сиченко. Вчена рада ДАНО, ретельно переглянувши запропонований проєкт, порекомендувала збірник диктантів «Січеславщина: на варті слова» до використання на уроках української мови у середніх школах та вишах.

«Готуючи видавничу новинку, майстри красного слова переслідували зразу декілька завдань, – розповів голова правління ДОО НСПУ Фідель Сухоніс. – А  саме: поширити інформацію про творчість літераторів Січеславського краю та спонукати учнів, студентів , усіх охочих  до вивчення української культури, перевірити знання з рідної мови».

Адже, окрім текстів, у книзі також представлено коротку бібліографічну довідку про кожного зі співавторів. Отож видання «Січеславщина: на варті слова» можна також розглядати як історико-літературний довідник Дніпропетровщини, сформований на літературній спадщині письменників Придніпров’я  XIX – XXI століття.

Січеславські освітяни встигли оцінити якість видання – і поліграфічну, і літературну, оскільки новина активно поширюється викладачами ДАНО на курсах підвищення кваліфікації педагогів та лекціях для здобувачів вищої освіти. Планується створення електронної презентації збірника для бібліотекарів та широкого загалу.

З електронною версією збірника можна ознайомитись тут – https://dobm.dp.ua/elektrona-biblioteka/

Пресслужба ДОО НСПУ