«Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України» спільно з друкарнею «7bc», а також із Дніпропетровським осередком НСПУ, Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей та мистецькою спільнотою «VivArt» запрошують прозаїків долучитися до Всеукраїнського літературного конкурсу творів «Сильні та натхненні: історії, які допомагають долати труднощі».

 

Слово лікує. Слово надихає. Слово підтримує в найскладніших життєвих ситуаціях. Слово має служити людям. Саме тому, якщо ви поділяєте погляд і на таке  призначення літературного дару, ми пропонуємо взяти участь у конкурсі короткої прози «Сильні та натхненні». Розкажіть у жанрі оповідання чи новели історію, написану на основі реальних подій, про життя людей, які виросли (чи ростуть) без батьків або мають серйозні фізичні вади, але успішно долають життєві випробування і труднощі та можуть надихати своїм прикладом інших. Ми знаємо, що таких людей в Україні багато, і про них є що розповісти, адже попри непрості умови, в яких вони живуть, ці люди часто є справжніми героями і подвижниками. А можливо, цими людьми є саме ви?

20 найкращих оповідань після конкурсного відбору увійдуть до книжки — повноколірної, проілюстрованої юними художниками. А для того, щоби зміст видання був доступним для дітей із вадами зору, за розміщеними на сторінках QR-кодами кожен твір можна буде прослухати у виконанні студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого (кафедра сценічного мовлення). Підготувати ж відео допоможуть студенти кафедри кіно і телемистецтва Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Особливістю цього проєкту є те, що до творення видання будуть залучені також діти-сироти, вихованці КЗСЗ центрів соціальної підтримки дітей та сімей міста Дніпра «Довіра», «Барвінок», «Обійми», діти з вадами зору учні КЗО «Спеціалізованої школи №12» Дніпропетровської обласної ради, Дніпропетровський обласний будинок-інтернат  і вихованці Довбиської спеціальної школи-інтернату (Житомирська обл.). Сподіваємося, що ця книжка супроводжуватиме їх по життю, підтримуватиме і зігріватиме.

Читачами цього видання стануть вихованці й інших дитячих будинків та спеціалізованих шкіл, які заявлять про своє бажання отримати його в подарунок.

«Цим проєктом ми хочемо не лише привернути увагу до дітей, які залишилися без батьків чи мають підвищені потреби, а й дати можливість їм висловитися, розказати про себе, про свої мрії і прагнення. Натомість літератори, які бажають цього діалогу, можуть поділитися важливим позитивним досвідом вирішення тих чи інших життєвих проблем, утіливши свій задум у формі короткого прозового твору. Ми хотіли б, аби зв’язок і взаєморозуміння між особливими дітьми і суспільством були тіснішими, щоби власний приклад письменників чи героїв їхніх творів служив взірцем і був джерелом натхнення. Саме тому й долучилися до цього конкурсу», — зазначає співорганізатор проєкту — друкарня «7bc». https://www.7bc.com.ua/ua/

Головою журі проєкту є відомий письменник, лауреат міжнародних конкурсів, автор численних книжок, професор, науковець, перекладач, лауреат премії англійського ПЕН-клубу, Міжнародної Швейцарської літературної Премії 2021, Народної Шевченківської премії (Залізний Мамай), всеукраїнських літературних премій імені Василя Симоненка, імені Бориса Нечерди, імені Маркіяна Шашкевича, імені Григорія Сковороди та ін., доктор наук із соціальних комунікацій, член Британського ПЕН-клубу та Асоціації європейських письменників Ігор Павлюк. Він теж у ранньому дитинстві втратив батьків і не за чутками знає, як рости сиротою, але разом із тим — і як попри все досягати успіху.

Керівник проєкту — секретар НСПУ по роботі з молодими авторами, поетеса Юлія Бережко-Камінська. Провідний менеджер — Віола Гаспарян-Шишкова.

Інформаційні партнери проєкту: «Українська літературна газета», журнал «Бористен», «Золота пектораль», дніпровська газета «Наше місто» і телеканал ОТВ «Дніпро».

Умови подання творів

Потрібно цікаво й художньо представити для дітей середнього і старшого шкільного віку реальну історію з життя, де головний герой проявляє мудрість і доброту в ситуації, в якій проявити саме це означає перемогу над власними слабкостями. Обсяг текстів — до 10 тисяч символів із пробілами.

Кінцевий термін подачі творів — до 15 грудня 2021 року.

Без вікових обмежень. Тексти можуть бути раніше оприлюднені в інтернеті.

Твір (один від автора) необхідно надіслати на адресу: berkam29@gmail.com.

У темі листа просимо вказати: «Сильні та натхненні», а прикріплений вордівський назвати: «своє прізвище + Сильні та натхненні».

У вордівському файлі перед конкурсним твором необхідно розмістити супровідний лист із короткою (до 2000 знаків) біографією автора і контактними даними: адресу електронної скриньки, телефон, посилання на сторінку у фейсбуці (за наявності). Якщо твір, який ви надсилаєте, має свою передісторію, розкажіть її.

Обов’язковою умовою також є поширення у себе на сторінці в соцмережах публікації про цей конкурс (можна розмістити це оголошення про конкурс із сайту НСПУ). Це потрібно для того, щоб більше людей дізналися про цей проєкт, за що ми будемо щиро вдячні.

Переможці конкурсу не лише стануть співавторами книжки, а й отримають дипломи Національної спілки письменників України та будуть запрошені на презентацію книжки.

Чекаємо на ваші оповідання і новели!

Юлія Бережко-Камінська,

секретар НСПУ по роботі з молодими авторами