У рамках цьогорічного книжкового фестивалю «У храмі книг», що відбувся в Бережанах за організації Музею книги, у міській ратуші демонструвалася виставка чудових творчих робіт художника Петра Рака.

Митець радо розповідав присутнім про себе, про свою мистецьку долю, про те, як він утілює Божий дар в життя, як уміє передавати кольором своє світобачення.

Народився Петро Іванович Рак 1949 року в селі Маловоди Теребовлянського району. Малювати любив із дитинства. У 1962 р. родина переселилася в Козову. Після закінчення СШ № 1 два роки (до 1968 р.) працював художником-оформлювачем у побуткомбінаті. Далі – служба в армії, навчання в Косівському художньому технікумі народних художніх промислів, праця в бюро естетики, відділі дизайну та оформлення інтерєру, скульптурному відділі Тернопільського художнього фонду.

Зі словами вдячності Петро Рак згадує своїх наставників із живопису, скульптури, рисунку, композиції – заслуженого художника України А. Калитку, М. Салигу, В. Соломченка та інших.

У 1990 році П. Рак перейшов на викладацьку роботу  в художню школу ім. Михайла Бойчука, де викладає фахові дисципліни з рисунку, живопису, композиції, скульптури та залюбки створює живописні, графічні й іконописні роботи. Із 1981 р. пан Петро – учасник групових і персональних виставок із образотворчого мистецтва. Захоплюється також художнім ковальством. За його ескізами виконано чимало оздоб до інтер’єрів та екстер’єрів. Але найбільше щастя для митця-педагога – ділитися набутими знаннями й досвідом зі своїми талановитими учнями.

На бережанців та гостей міста картини Петра Рака справили великі враження, адже вони несуть позитивну енергію, викликають роздуми, захоплюють кольорами, даруючи людям радість, натхнення й насолоду. Творчий доробок автора – досить потужний, багатогранний. Краєвиди, портрети, натюрморти талановитого художника прикрашають чимало приватних колекцій шанувальників його творчості у Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Косові та інших містах, а також за кордоном – у Канаді, Франції, Італії.

 Сповнений мрій та задумів, митець розкриває нам щось нове, своєрідне. У його живописних, графічних та іконописних полотнах відчувається пристрасна любов до рідної землі. У своїх творах неординарно передає красу як навколишнього світу, так і внутрішнє багатство своєї душі.

Тетяна Бідзіля, м. Бережани.

Фото автора.

DSCN2594

DSCN2596

DSCN2598

DSCN2600

DSCN2601а

DSCN2602

П.Рак худож