Сергій Міхалок заспівав українською з Олександром Чемеровим пісню Кузьми Скрябіна у важливому соціальному проєкті про Чорнобиль

Покинуті будинки Прип’яті і стара техніка ліквідаторів – лідери гуртів  Ляпис-98 та Димна Суміш зняли кліп у Чорнобилі, щоб нагадати всім сенс давно знайомої пісні Кузьми Скрябіна – Чорнобиль Форева, у проєкті “Звуки Чорнобиля”.

“Не ламай, не пиляй, не рубай, гілку, на якій сам сидиш, не чекай, не мовчи – хто мовчить, дочекається таки біди” – перші слова пісні з дуже важливим посилом, що Чорнобиль не тільки техногенна та екологічна катастрофа, а ще й інформаційна. Замовчування інформації про аварію в минулому призвело до шаленої кількості жертв, а мовчання навколо неї сьогодні може призвести до нової біди. 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=Tbp260QSsjM

Цього року одразу 10 українських та іноземних музикантів об’єднались у проєкті щодо створення музичного альбому “Звуки Чорнобиля” й записали пісні з використанням бібліотеки унікальних звуків, записаних у Зоні відчуження  медіа-художником Валерієм Коршуновим, що є  автором ідеї та продюсером альбому.  Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпис-98, DREZDEN) і Олександр Чемеров (екс-Димна суміш, The Gitas) взяли участь в проєкті “Звуки Чорнобиля” та презентували кліп на власну версію пісні гурту “Скрябін” – “Чорнобиль форева”.

Олександр Чемеров, екс-Димна суміш, The Gitas: “Ми зустрілися з Сергієм в Одесі і в процесі спілкування вирішили зробити спільну пісню. Сергій давно хотів переосмислити пісню Скрябіна «Чорнобиль форева», і мені сподобалась ідея того, що він заспіває українською. В той самий час Валерій Коршунов  запропонував нам взяти  участь в їх музичному проєкті “Звуки Чорнобиля”. 

Мені було п’ять років, коли сталася трагедія, і в той самий рік в мене народилася сестра. Я пам‘ятаю, що люди в Чернігові, де я тоді мешкав,  знаходячись в 60 км від Чорнобиля, жили звичайним життям, бо інформація приховувалась. Всі знали – щось сталося, але не знали, що саме і в яких масштабах, а через декілька років нам видали документи постраждалих дітей Чорнобиля. 

Під час зйомок кліпу ми провели цілий день зі знімальною групою в Зоні Відчуження і на мить відчули реалії міста-привида”. 

Відеоблог про те, як музиканти їздили у Чорнобиль:

https://www.facebook.com/102998821497154/videos/3438443256190921/

Валерій Коршунов, автор ідеї та продюсер альбому “Звуки Чорнобиля”: “Радіаційні хмари та людські жертви аварії не мають кордонів. У 1986 році від Чорнобилю постраждала вся Європа, але особливих жертв зазнала саме Україна та Білорусь. Близько 8,5 мільйонів людей отримали значні дози опромінення в перші дні після аварії. 

Ми спілкувалися з Сергієм та Олександром про те, що Чорнобиль торкнувся наших країн. Це поєднує нас у такі важкі часи, як зараз – ми відчуваємо, що ми не одні стикнулися з проблемою Чорнобиля, вона також єднає нас – цей біль, ці проблеми, нескінченні питання. 

Дуже круто, що ми так легко знайшли спільну мову. А враховуючи пісню  Кузьми Скрябіна, на його текст та музику – це вже поєднання трьох різноманітних митців,  які поєднують і Україну і Білорусь, і нашу історію. Це дійсно класна колаборація і я дуже радію, що такі артисти долучилися до проєкту!”  

Кліпи інших учасників альбому “Звуки Чорнобиля”: Стасік, KAZKA x RUNSTAR,  KRUTЬ, ATOMIC SIMAO та Вагоновожатые, а також – відеоблоги про поїздки до Зони відчуження вже можна переглянути на сайті проєкту: soundsofchernobyl.org

Крім цього в проєкті представили свої треки ісландський гурт GusGus, музикант Bjarki, бітбоксер Dub FX, французький гурт TELEPOPMUSIK, музичні роботи яких вийшли раніше.

Проєкт реалізується компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

Слідкуйте за новинами проєкту у соціальних мережах Facebook та Instagram.