За повідомленням Чортківської міської ради, почесний житель нашого міста Юхим Макотерський звернувся до міського голови з пропозицією змінити окремі назви вулиць Чорткова.

Зокрема, перейменувати одну з вулиць на честь нашого земляка Богдана Гаврилишина за значний особистий вклад у розвиток України. Для популяризації фактів історії України одну з вулиць міста Юхим Фотійович запропонував перейменувати на вулицю Чортківської офензиви. Як відомо, Чортківська офензива є історичною назвою наступальної військової операції Української Галицької Армії, здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій Галицької армії під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 років.
До пропозиції Юхима Макотерського, поважного чортківського краєзнавця, яка адресована міському голові, хочемо додати і свою: «Вельмишановний пане голово, розгляньте на сесії міської ради також питання про перейменування вулиці Степана Тудора (р-н Синяково), який у 20-х роках минулого століття вчителював у Чорткові і був активним діячем комуністичного руху, а його меморіальну дошку заховайте подалі від людських очей». Чортківців, як і львів’ян, такими питаннями дратувати не можна…

One Response

  1. zarah-tustra

    Щодо перейменування вулиць, то такі “почесні краєзнавці” “впєрєді планєти всєй”! Але будучи і “почесним”, і депутатом міськради він та інші патріЙоти, а також “ефективні менеджери” – “мери-рєшали” міста – так і не спромоглися за 25(!) років встановити в місті меморіал на знак пошани полеглим в боях вояків УГА – учасникам і творцям Чортківської офензиви (наступу, прориву), – в той час, як поляки встановили на міському цвинтарі європейського стилю військовий меморіал своїм “стшельцям”.
    До речі, на початку червня 2019-го – 100-річний ювілей знакової для мілітарної звитяги країни події. А в наших патріЙотів все ще багато галасу з нічого: один “дуже почесний” та інший – ще не почесний – краєзнавці все ще не можуть домовитись щодо місця встановлення чи то пам*ятника, чи то меморіалу воякам УГА, які, за свідченнями вже померлих чортків*ян, поховані в двох різних місцях центрального міського цвинтаря. Тому й “хура досі там”. Зате в свій час цей “почесник” встигав співати дифірамби колишньому меру міста – одному з “найуспішніших” місцевих аферистів і клептоманів.
    Звідки такі подвійні стандарти в таких “почесних активістів”? Така вже в нас країна. А в головах, за словами поета, “макуха”…

    Відповіcти

Leave a Reply

Your email address will not be published.