Питання пришвидшення сучасних глобалізаційних процесів в урбаністику – є хвилюючою та болючою темою князя і боярів Чортківської городської думи теперішнього Тернопільського краю Західноподільської землі.

Це стало першопричиною їхніх надзвичайно сильних та раптових болей у районі черепної коробки так, що від «інтелектуальної» перенапруги їхній мозок почав нагріватися – потім закипів, розширився та вибухнув. Цю молекулярну реакцію спричинила механічна дія впливу «мислення», яка почала безперебійно атакувати клітини верхніх шарів сірої драглистої маси.
В результаті такої потужної та масованої атаки «інтелекту мислення» на нейрони мозку – вони (в черепі удільного князя і його боярів городської Думи) – спочатку перебували у бройлерівському хаосі руху. Але в замкнутому просторі малооб’ємного черепа вже не вмістилися – тому «пропхалися» вниз, крізь вузький тунель спинного мозку хребта.
Під час такої довгої мандрівки – кінцевим пунктом місця дислокації нейронів стало те місце, на якому сидить князівсько-боярське чиновницьке тіло в розлогому троні у лігві високих хоромів.
Можна тільки здогадуватися, як повсякденно і повсякчас, в кожну годину і мить – удільний князь із боярами від цих дум болі тяжкі мають! Вони, що локалізовані в сидячій частині, – тіла розтинають, роздирають і січуть на шматки; терзають та мучать «янгельські святі душі» так, наче у них влучили стріли громовержців Зевса і Перуна та обпікаються палаючими променями Геліоса із Ярилом.
Такий нестерпний палаючий біль, що акумулювався в сидячій частині тіла удільного князя та боярів – зможе нейтралізуватися тільки тоді, коли вмить розв’яжеться клятий Гордіїв вузол. Він (така суча і клята потвора висить мечем Дамокла), над цими «праведними душами» зі «святими» головами, що осяяні сіянієм німба.
Розв’язкою такого чудернацького та хитромудрого вузлосплетіння Гордія – це негайне вирішення питання, стосовно забудови високосних теремів, які повинні вознестися у височінь ясного блакитного неба у центрі дитинця давнього города Чартковіче. Воно колись давним-давно входило до Теребовлянського повіту Руського воєводства та Заліщицького циркуля – а нині він має ймення Чортків Тернопільської області.
Тобто, князівсько-боярська когорта мафіозі «Коза-Чорт» із місце дислокацією в городській Думі, намагається перетворити колишній давній град Чартковіче (який зі своєю давньою архітектурою повинен стати містом-музеєм) – у теперішній, ними придуманий новоурбаністичний напрямок архітектури: Чортківський siti-модерм в стилі «Шанхай».
Тому не дивина, що цей архітектурний напрямок на ймення «Чортківський siti-модерм в стилі «Шанхай» – може сотворити тільки «геній високого інтелекту, розуму, мислення і пізнання», який після довгих мандрів перекочувався із голови у сидячу частину тіла. Він нині надійно прикритий і глибоко схований у задньому місці штанів.
В результаті позитивного вирішення і досягнення цієї дуже «інтелектуальної» затії – всі болі князівсько-боярських задніх місць раптово зникнуть, навіть без медичної допомоги бога Асклепія!

Володимир Добрянський,
археолог, член Національної спілки журналістів України