(Серця білих янголів — IV. Поетична збірка. — Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2020. — 168с.).
Отримала і з величезним захопленням прочитала авторський примірник четвертої поетичної збірки «Серця білих янголів», який видала обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я. Рекомендую прочитати і сподіваюся, що творчість медиків нікого не залишить байдужим і припаде до душі кожного з читачів.
Відкриває книжку вступна стаття «З глибини душі і серця» Наталії Бирчак — голови Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я — словами «П’ятнадцять років тому обласна організація видала першу поетичну збірку «Серця білих янголів». Перед вами четверта збірка, присвячена 80-річчю прикарпатської галузевої профспілки. Поетичні та прозові твори авторів медичної спільноти Прикарпаття об’єднує любов до України, до людей і до своєї професії, особливе ставлення до Слова і емоційне сприйняття світу, пошуки глибин людсь-кої сутності і готовність зцілювати не лише тіло, а й душу. Як писала Ліна Костенко, «поезія — це завжди неповторність». Тішимося, що серед наших колег так багато талановитих людей. Бажаємо їм нових творчих здобутків і Божого благословення».
У збірку ввійшли твори медичних працівників області — лікарів, медсестер, лаборантів, викладачів та інших категорій працівників закладів та установ охорони здоров’я області — різні за рівнем літературної майстерності, але щирі, сповнені любові та ніжності, які линуть з глибини душі і серця.
Відрадно, що у книгу потрапила творчість наших медиків — завідувачки кардіологічного відділення Стефанії Білої, сімейного лікаря КНП «Косівська ЦРЛ» АЗПСМ м. Косів Олесі Долянської ( Басистої-Кіт), завідувачки Косівським ВЕ (Ш)МД КЗ «ІФОКЦЕМД та МК Ольги Медвідь-Кундюк, авторки цих рядків, медичної сестри фізіотерапевтичного відділення Марії Порох. Серед її публікацій є і розповіді про колег-медиків: про кваліфікованого педіатра Валентину Дяк, яка два десятки років очолює дитяче відділення у Косові; Оксану Шкромиду, лікаря-невропатолога, яка більш як півстоліття відпрацювала в Косівській ЦРЛ; розповідь про тих, хто медичну працю поєднує з творчістю, а це Стефанія Біла, Олександра Басиста-Кіт (Олеся Долянська), Ольга Медвідь-Кундюк, у творах яких оспівується любов до матері, до Батьківщини, до рідного краю, гордість за причетність до найповажнішої у світі професії медика. А доньку лікаря дитячого відділу інтенсивної терапії Галини Литвиненко-Бричкової Вікторію Абу-Кадум, яка також опанувала медичний фах, доля закинула в далеку мусульманську країну Йорданію, її поетичну збірку «Птахом перелітним» українською мовою видано в Йорданії за сприяння Міністерства закордонних справ України та підтримки Посольства України. Про неї також розповідається в цій книжці.
Читаєш, смакуєш кожне слово, переймаєшся почуттям гордості за високий потенціал працівників, які лікуючи тіло, дбають і про найдорожчий скарб на землі — душі людей.
Про насущні потреби спраглої душі в доброму і щирому поетичному та прозовому слові. І цей запас найпотрібніших людині ліків медики щедро віддають читачам.
Поетична збірка не була б такою цікавою, якісно виданою, якби не висока фаховість і сумлінність усього редакційного колективу упорядниці Наталії Бирчак та літературної редакторки Галини Добош, Миколи Іванотчака (комп’ютерна верстка) та працівників видавництва «Нова Зоря» м. Івано-Франківська.
Щиро дякую авторам, які змогли зачепити душевні струни читача, і хочу побажати їм здоров’я, нових творчих здобутків. Нехай у ваших душах не гасне вогонь любові до слова, до життя, до людей, до милої серцю України!
Марія ПОРОХ,
член Клубу інтелігенції
ім. І.Пелипейка та РО «Просвіта,
м. Косів.
Світлина автора