15 травня 2025 року педагоги  Кутського ліцею Кутської селищної ради організували  зустріч учнів початкових класів з дитячим письменником Миколою Близнюком та презентацію його нової книжки «Три джмелі в крисанях».

 «Сьогоднішнє свято подвійне, бо ми не тільки зустрічаємо   нашого земляка-поета, кутчанина Миколу Близнюка та літераторів нашого краю. Ця зустріч відбувається у  незвичайний день — Всесвітній  день вишиванки, який став святом, що об’єднує нас. Вишиванка — це національна святиня, це зв’язок із родом, культурою, Україною, мовою, якою говорить наша нація.

Ми дякуємо нашим незламним захисникам — воїнам Збройних Сил України, які тримають над нами небо, за можливість збиратися, вчитися, жити і працювати в такий важкий для нас час»,  — такими словами відкрила захід Владислава Дроняк.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять  тих, які віддали своє життя за Україну, її світле майбутнє.

На літературне свято, крім поета Миколи Близнюка, завітали Василь Шкурган — письменник,  голова Косівського осередку Національної спілки письменників України, викладачі Кутської школи мистецтв Любов Костюк-Чупринчук та Лариса Сахно-Чупринчук, журналіст  Василь Глібчук, голова Косівської районної організації ВУТ «Просвіта» Богдан Глібчук, членкиня Клубу інтелігенції та РО «Просвіта» Марія Порох. Їх присутнім представила Аделя Григорук — письменниця, членкиня НСПУ, НСЖУ, заслужений  працівник освіти України.

Надворі було похмуро, але в стінах ліцею панувала тепла і затишна атмосфера. У залі було святково. Школярі, педагоги, гості — всі у вишиванках! Обличчя сяють  усмішками, настрій — піднесений! І це зрозуміло, бо кожного  зігрівали  вишиванки, які у своїх візерунках містять символи сили, добробуту, краси, а кожний елемент орнаменту — це частинка великої любові до  України, рідного дому, наших традицій.

Темою зустрічі з Миколою Близнюком стала його книжка «Три джмелі в крисанях», про що  свідчив прикріплений на шкільній дошці напис, зроблений із паперових букв джмеликів, власноруч виготовлених педагогами, який зразу звернув на себе увагу  присутніх. 

У просторому залі на окремому столі — викладка книг Миколи Близнюка,  підготовлена  шкільною бібліотекаркою Ольгою Кулешір.

Уважно і зосереджено школярі слухали  Аделю Григорук — першу читач-ку Близнюкової дванадцятої книги, яка вела розповідь про шлях, який проходить кожна книжка,  перш ніж потрапити в руки читача. Легко книгу прочитати, але нелегко її написати. Письменник створює її, інколи на це ідуть роки, але над нею працює ще багато інших людей. І цей ланцюжок від автора до читача довгий і важкий.  

Над книжкою «Три джмелі в крисанях»,  в якій вміщено понад 1600 двовіршів різної тематики,  Микола Близнюк працював разом з письменницею Аделею Григорук, яка одночасно є редакторкою і авторкою вступної статті, Любою Ковалишин-Косович — художницею, малюнками якої ілюстрована збірка, Марією Порох, яка  займалася її комп’ютерним набором. Антон Григорук — художник, живописець і графік, член НСХУ та Спілки художників «Клуб українських митців» виконав портрет Миколи Близнюка, вміщений  на форзаці книги. Верстання ікомп’ютерний дизайн  здійснював Віталій Стефурак,  а Михайло Павлюк видав її   у своєму видавництві «Писаний Камінь».

Учасників зустрічі до глибини душі вразили фантазія й творчий задум Владислави Дроняк, яка вела презентацію  нової книжки. Цікаву подорож світом книжки здійснювали  школярі, почергово перегортаючи сторінки розділів, а саме: «Шевченкове слово над Черемошем» (1-А, 1-Б класи, пісня «Місяченько»),  «Українські воїни» (2-Акл., пісня «Невмирущі на віки»), «Краса довкола» (2-Бкл., пісня «Мама Галя»), «Колючі, кусючі, вухаті та хвостаті» (3-Акл., пісня «Носоріг»), «Веселинки» (3-Бкл., пісня «Забава»), «Синьоока осінь» (4-Акл., пісня «Писанка»), «Скоро ми підем у школу» (4-Бкл., пісня «Грай, бандуро»). 

Декламація  віршів,   виконання тематичних пісень на слова поета під музичний супровод композиторки Лариси Сахно-Чупринчук, артистична пластика учнів та їх одяг  значно оживили літературне свято,  зачарували всіх присутніх. Ми отримали масу позитивних емоцій і вражень від  виступів ліцеїстів, які передавали настрій урочистості, духовного піднесення. Щирими аплодисментами вітали  і Вікторію Близнюк — внучку поета, яка прочитала вірш дідуся.

У підготовку та організацію зустрічі  вклали велику працю педагоги Людмила Бойчук  (1-А), Людмила  Поступак (1-Б), Марія Савина (2-А), Любов Гавриш (2-Б), Ірина Завада (3-А), Галина Прокоп’юк (3-Б),  Владислава Дроняк (4-А),  Світлана Андрусяк (4-Б), композиторка, викладачка Кутської школи мистецтв Лариса Сахно-Чупринчук.

Микола Близнюк радо ділився зі слухачами не тільки вже написаними творами, але й планами на майбутнє, прочитав кілька поезій, які невдовзі стануть новими піснями.  

Щирі слова вдячності, що  лунали із уст Аделі Григорук, Василя Шкургана, Василя Глібчука, Любові Костюк-Чупринчук, Богдана Глібчука, були адресовані  поетові, ліцеїстам та їхньому педагогічному колективу за чудовий час, проведений разом, приємні хвилини свята та радість спілкування. Заступниця директора з виховної роботи Кутського ліцею Надія Гаргай також подякувала вчителям та учням за вдало проведених захід.

Усмішки, квіти, автографи Миколи Близнюка, Аделі Григорук на книгах, які вони подарували шкільній бібліотеці, обійми і спільне фото на згадку — усе це додало барв у душу і переконало, що такі зустрічі вагомі і необхідні, бо вони сповнюють серця любов’ю  і добром, зігрівають теплом, популяризують українську книжку.

Хоч учні були переповнені враженнями, але не квапилися  — одні підходили до Миколи Івановича, інші  — підходили до Аделі Григорівни із запитаннями, на які отримували не менш цікаві відповіді, просились сфотографуватися на згадку, зробити селфі. Але одне дуже незвичне  питання: «А Ви живий поет?» — заставило Миколу Близнюка дещо розгубитися.

Офіційна частина закінчилася, проте спілкування продовжилося за чашечкою кави, де обговорювалися літературні питання, нові твори для дітей.

Марія ПОРОХ,

членкиня Клубу

інтелігенції та РО «Просвіта».