Католицька Церква навчає догму під назвою «транссубстанціація», яку Катехизм пояснює таким чином: «Через освячення хліба і вина здійснюється зміна цілої сутності (substantia) хліба в сутність Тіла Христа, Господа нашого, і цілої сутності вина в сутність Його Крові» (ККЦ 1376).
Це означає, що в той час як вигляд хліба і вина залишається, сутність – повністю змінюється (Божою силою) в Тіло і Кров Христа. Це вчення базується на Писанні і традиції та залишається незмінним по своїй суті ще від часів апостолів.
Однак, Церква визнає, що часом Бог втручається у більш видимий спосіб і може змінити навіть вигляд хліба і вина в Його Тіло і Кров. Або ж Бог може в чудесний спосіб зберегти освячену гостію незмінною впродовж довгого періоду часу, що не є природно для хліба.
Хоча Церква не базує своє вчення на цих чудесах, а на Христовому слові, однак коли Бог робить такі чудеса, зазвичай значно зростає віра у Євхаристійну Присутність Ісуса Христа.
Ми пропонуємо до Вашої уваги історію чотирьох Євхаристійних чудес, яких досліджували провідні науковці світу, і зрештою прийшли до висновку, що наука не здатна пояснити ці чудесні явища.
1. Ланчано, Італія
Ще у 8-му столітті один священик сумнівався в реальній присутності Христа у Євхаристії. Одного дня під час Літургії, після освячення, хліб і вино візуально перетворились на тіло і кров. У 1970-71 рр., а потім у 1981 році було проведено наукове розслідування під проводом науковця Одоардо Лінолі, професора анатомії і історії патологій, хімії та клінічної мікроскопії. Йому допомагав професор Руджеро Бертеллі з Університету Сієни.
Вони прийшли до висновку, що тіло є серцевою тканиною, що містить артеріоли, вени та нервові волокна. Група крові (як і в усіх інших підтверджених Євхаристійних чудах) – IV (АВ). Згодом Вища рада ВООЗ призначила комісію науковців, які повинні були перевірити висновки лікаря. Їхня праця тривала впродовж 15 місяців, було проведено близько 500 досліджень, в результаті чого було доведено нездатність науки пояснити це явище.
2. Легниця, Польща
У 2013 році єпископ Збігнєв Кєрніковські з Єпархії Легниці заявив:
«25 грудня 2013 року, під час уділення Святого Причастя, освячена гостія впала на підлогу, потім її підняли і поклали у контейнер з водою (vasculum). Згодом з’явились плями червоного кольору. Колишній єпископ Легниці, Стефан Ціхи, призначив комісію, яка мала дослідити це явище. В лютому 2014 невеличкий червоний фрагмент гостії відокремили і поставили на корпорал. Комісія наказала взяти зразок для того, щоб провести ретельне дослідження у відповідних дослідницьких інститутах».
Після дослідження Відділення судової медицини заявило:
«У гістопатологічному образі було виявлено тканини, що містили фрагменти частин перехресних м’язів… Тканина має найбільшу схожість із серцевим м’язом із змінами, що часто виникають під час агонії. Генетичні дослідження вказали на людське походження тканини».
3. Буенос-Айрес, Аргентина
18 серпня 1996 року, коли о. Алехандро Пезет завершив Літургію в парафії Santa Maria y Caballito Almagro, одна жінка повідомила, що на свічнику позаду храму лежить осквернена освячена гостія. Отець Пезет поклав її в посудину з водою і закрив у дарохранильниці.
Наступного дня священик відкрив дарохранильницю і побачив, що гостія перетворилась на субстанцію з кров’ю. Про чудо повідомили кардиналу Хорхе Бергольо (майбутньому Папі Франциску), котрий наказав провести дослідження чуда після того, як закривавлена гостія не змінювала вигляд впродовж кількох років.
5 жовтня 1999 року у присутності представників кардинала науковець др. Рікардо Кастанон Гомес взяв зразок фрагменту і відправив у Нью-Йорк для аналізу.
«Одним із науковців, що проводили дослідження, був др. Фредерік Зубіґа, відомий кардіолог і судово-патологоанатом. Він визначив, що субстанція була справжнім тілом і кров’ю, що містили людські ДНК. Зубіґа засвідчив, що «проаналізований матеріал є фрагментом серцевого м’язу, що знаходиться на стінці лівого шлуночка, близько до клапана. Цей м’яз відповідальний за скорочення серця. Слід нагадати, що лівий серцевий шлуночок качає кров до усіх частин тіла. Серцевий м’яз перебуває в запальному стані і містить велику кількість білих кров’яних клітин. Це вказує на те, що серце було живим в ту мить, коли було взято зразок. Відповідно до моєї точки зору, серце було живим, оскільки білі клітини вмирають за межами живого організму. Для продовження життя їм потрібен живий організм. Тому, їх присутність вказує на те, що серце було живим тоді, коли був взятий зразок. Що більше, ці білі клітини крові проникли в тканину, що вказує на те, що серце було під великим стресом, наче його власника сильно били в груди».
4. Тістла, Мексика
21 жовтня 2006 року, під час парафіяльних реколекцій, освячена гостія, яку якраз мали роздавати, пролила червону субстанцію. Місцевий єпископ Алехо Савала Кастро скликав теологічну комісію, яка мала б дослідити автентичність цього чуда. В жовтні 2009 року він запросив др. Рікардо Кастанона Гомеса провести наукове дослідження разом із командою науковців і перевірити чудесну природу явища. Др. Гомес напередодні завершив розслідування чуда, що відбулось в Буенос-Айресі.
Наукове дослідження, яке проводили з жовтня 2009 року по жовтень 2012 року, видало таку заяву:
«Червона субстанція, над якою провели аналіз, відповідає крові, що містить гемоглобін і ДНК людського походження.
Два дослідження, які видатні судмедексперти проводили різними методами, показали, що субстанція походить зсередини, що виключає гіпотезу про те, що хтось міг ввести її ззовні.
Група крові – IV, як і в досліджені гостії в Ланчано та Туринській Плащаниці. Мікроскопічний аналіз збільшення та проникнення показав, що верхня частина крові була згорнута від жовтня 2006 року. Більше того, в лютому 2010 року нижні шари показали присутність свіжої крові.
Це явище не має природного пояснення».
Раджу ознайомитися з набоженством до Святої Божої Крови: Всемогутній Боже, наш Спасителю, Ти міг однією краплиною Твоєї Найсвятішої Крови відкупити мільйони світів. Однак Ти зі Своєї безмежної любови до нас, грішників, пролив останню краплю Своєї Найсвятішої Крови, жертвуючи її Богові Отцеві за наші гріхи.
Зиновій Бичко, НСЖУ