Цю історію, яку можна назвати детективом, нам розповів старший офіцер відділення офіцерів запасу і кадрів Чортківського ОМВК майор Сергій Ємельянов.
Пан Сергій – кадровий військовий. У 2014 році брав участь в антитерористичній операції на сході України. Служив у 51-й окремій механізованій бригаді в складі якої потрапив у сумнозвісний Іловайський котел, де з Божої ласки залишився живий та неушкоджений. Після повернення додому офіцер отримав статус учасника АТО. На підставі Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій, окрім низки пільг, надаються й путівки на оздоровлення та відпочинок.
Майор Ємельянов вирішив скористатися своїм законним правом та опісля пережитого на війні, поправити стан здоров’я. Спочатку, для консультації, він звернувся до Чортківської райдержадміністрації. Там йому ввічливо пояснили, що у РДА є путівки призначені учасникам АТО але лише для жителів сільських населених пунктів району та смт. Заводське. Чортків є містом обласного значення, тому цим питанням займається створений відділ (чи управління) міської ради. Цей відділ знайти просто, позаяк на дверях кабінету №28 красується вивіска. Проте, коли Сергій Ємельянов сюди зайшов із вищезазначеним питанням, йому теж чемно пояснили, що путівок нема, як відділу теж. Розгублений офіцер ніяк не міг збагнути, що відбувається, бо формально відділ міської ради є, там працюють службовці, отримуючи зарплатню з бюджету, а де-факто його немає. З відчаю пан Сергій зателефонував на телефон «гарячої лінії» допомоги учасникам АТО, яка діє при Тернопільській ОДА. Через декілька днів йому звідтіля повідомили, що насправді у Чортківській міській раді відділу, про який він запитував, просто не існує, а путівки на законних підставах отримують та розподіляють лише там.
Учасник АТО Сергій Ємельянов, розчарувавшись у бездіяльності міської влади, прийняв рішення влаштувати відпочинок для себе та сім’ї самотужки. Добре, що він мав можливість так вчинити. А що мають робити інші мешканці Чорткова, які повернулися або найближчим часом повернуться з війни, і теж захочуть по-людськи відпочити? Важко відповісти, хоч на це питання має дати конкретну відповідь міський голова М. Вербіцький.
Диву дивуєшся як тут вдаються маневри на крутих і слизьких поворотах: місто всі хвилі поспіль валить мобілізацію за що персональну відповідальність несе міський голова, а тут ще коловорот з відділами, від чого страждатимуть хлопці-бійці АТО?! Такий «безпредєл» дійсно можливий лише в Чорткові.
Михайло Опиханий
Правоохоронні органи Чорткова дивляться Вербіцькому в очі, рот, нижче, але ніяк не на дії, все пов*язано, корупція цілком поглинула місто. І що саме головне – більшость жителів збайдужіла. Складається враження, що їм зручніше жити по “договорняках”, ніж по закону.Знаючи цей недолік наших земляків, і втримався три каденції поспіль цей “господарник” (саме так його назвала газета №1), який знищив все, що можна було знищити, продав все, що можна і не можна було продати. Ходять чутки, що він розпочав вже 4-у передвиборну кампанію. Напевно ще таки щось в місті і залишилось поза пильності громадян.І те, чи пройдуть на виборах знову ті, що зараз сидять в кабінетах, покаже “зрілість” чортківчан, чи пройдуть вони найважливіший екзамен в своєму житті – відповідь загиблим – чи намарні їх жертовні смерті.
Більшу частину земельної ділянки, яка є власністю Чортківської міської ради, на якій розташований футбольний стадіон по вул. Володимира Великого, без погодження з жителями цього житлового району роздано під забудову житлових будинків. Вербіцький організував корупційну схему земельного дерибану в м. Чорткові!? Що отримав бюджет міста від такої спланованої розтрати власності міста і хто за це має відповісти? На що дивляться правоохоронні органи?
Це не поодинокий випадок зловживань міського голови Вербіцького,прокуратура та державна фінансова інспекція повинні перевірити законність формування відділів і управлінь Чортківської міської ради та нарахування зарплат працівникам апарту міської ради.
Яка ефективність від їх діяльності?