Ми не знаємо, що може трапитися з нами наступної миті, проте постійно кудись поспішаємо, іноді навіть не замислюючись, куди і навіщо. Щоразу додаючи швидкості автомобілю, більшість із нас особливо не переймається тим, чого коштуватиме такий поспіх. Не завжди зупиняє й те, що на наших автошляхах дедалі частіше трапляються фатальні трагедії, у яких водії стають вершителями доль і, на жаль, не тільки своїх…

Водій упродовж дня випивав з друзями
Одна з таких злощасних автопригод, у якій не обійшлося без людських жертв, трапилася весною минулого року на Чортківщині. Близько опівночі п’яний водій безпечно мчав на своєму автомобілі по майже спорожнілій дорозі населеного пункту, втративши відчуття небезпеки та відповідальності за людські долі, які можуть бути скалічені будь-якої миті.
Знехтувавши загальновідомим усім водіям застереженням про те, що п’яний за кермом – це не просто порушник Правил дорожнього руху, а злочинець та смертельна загроза для оточуючих, 25-річний чортківчанин без особливих докорів сумління не лише сів за кермо свого автомобіля, а й дозволив собі влаштувати поїздку нічними сільськими вулицями, як то кажуть, «з вітерцем», без увімкнених фар ближнього чи дальнього світла.
Здавалось би, у ті хвилини ніщо не віщувало біди. Сміливість у нетверезого водія «Жигулів» лилась через край, він був переконаний, що почувається бадьоро, що його реакція для забезпечення безпеки на дорозі нібито загострилася і  свої дії він повністю контролює.
Згодом експерти визначать вміст алкоголю у його крові – 1,99 проміле, що відповідає середньому ступеню алкогольного сп’яніння.

Без штатного світла «летів» по зустрічній смузі
Тієї злощасної ночі разом з водієм у салоні легківки їхали ще двоє його друзів-ровесників, з якими він проживав в одному селі.
Невдовзі один з юнаків, який вижив в аварії, розповість на досудовому розслідуванні, що передувало непоправній трагедії те, що водій упродовж того дня дозволив собі розпивати спиртне та сідати за кермо автомобіля. Спершу вони каталися на автомобілі по сільських дорогах, а вже ближче до опівночі, після розпитої пляшки оковитої на трьох, вирішили поїхати до Чорткова пограти у більярд.
Автомобіль мчав по дорозі зі швидкістю не менше 70-100 км/год., незважаючи на те, що у легківки раптово зникло штатне освітлення. У темноті водій важко орієнтувався на дорозі, через що автівку «носило» у різні боки проїжджої частини.
Нетверезий водій не думав зменшувати швидкості автомобіля навіть після зауваження свого товариша. Останній марно просив друга їхати повільніше. Не зняв водій ноги з педалі газу й тоді, коли вони проїжджали через населений пункт, де, як відомо, дозволено їхати не більше 60 км/год.
Вкотре виїхавши на зустрічну смугу руху, водій «Жигулів» побачив навпроти автомобіль, проте за таких умов не встиг вчасно зорієнтуватися, щоб уникнути зіткнення з іномаркою. Він спробував повернутися на свою смугу руху, проте не встиг…
Як згодом розповість у суді 33-річний водій «Міцубісі», повертаючись додому на автомобілі з увімкненими фарами ближнього світла, він помітив на зустрічній смузі транспортний засіб, у якого були включені лише габарити. Спершу чоловік припустив, що це їде мотоблок чи мотоцикл. Проте, під’їжджаючи ближче, коли відстань між двома автівками склала якихось 60 м, зустрічний автомобіль раптово виїхав на смугу зустрічного руху і прямував до узбіччя, а потім різко змінив напрям руху і «летів» просто на його автомобіль.
Не розуміючи, що відбувається, ошелешений водій іномарки хотів об’їхати «Жигулі» по зустрічній смузі, щоб попередити аварію. Проте останній не залишив йому і такої можливості, бо різко спрямував авто у бік своєї смуги руху, але вчасно на неї повернутися так і не встиг…
Водію «Міцубісі» не залишалося нічого іншого, як застосувати екстрене гальмування. Автівки не розминулися, зіткнувшись правими боками ближче до центру дороги.

П’яним їздив на автомобілі вже не вперше
В аварії, яка трапилася у селищі на Чортківщині, не обійшлося без людських жертв. Травми різного ступеня тяжкості отримали як водії обох автомобілів, так і один із пасажирів «Жигулів». Та найбільше постраждав товариш винуватця аварії, який сидів спереду на пасажирському сидінні. На жаль, він отримав тілесні ушкодження, несумісні з життям, від яких помер на місці автопригоди до приїзду правоохоронців.
Невдовзі слідчі з’ясували, що винуватець смертельної ДТП ще й керував автомобілем без водійського посвідчення. Його, як виявилось, вилучили ще минулого року, після того як він був притягнутий до адміністративної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані.
Утім після всього скоєного молодик знайшов виправдання всім своїм діям та наводив, на його думку, залізні аргументи для суду задля зменшення міри покарання за спричинену аварію, у якій один його друг загинув, а інший отримав тяжкі травми: закриту черепно-мозкову, струс головного мозку, закритий перелом стегна, а також закриту травму живота з ушкодженням печінки. Цієї ж ночі останній опинився на операційному столі. Медики, рятуючи життя юнаку, зшили пошкоджені внутрішні органи та зупинили внутрішню кровотечу.
Постраждав у цій аварії також водій іномарки – він отримав легкі тілесні ушкодження, а сам винуватець ДТП – травми середньої тяжкості.

Не заплатив нікому ні копійки за лікування та похорон
Повертаючись до тих фатальних подій та обставин, які їм передували, винуватець аварії розповів слідчому міліції, що він їздив на «Жигулях», які купив за 1750 доларів, за довіреністю.
Виправдовуючи себе, молодик не вважав, що він взагалі не мав права керувати автомобілем без водійського посвідчення, бо він пройшов теоретичний та практичний курс навчання водіння транспортними засобами і для отримання відповідного документа йому залишалося лише здати екзамен у МРЕВ.
Він також розповів свою версію тієї аварії та назвав інші причини, які призвели до непоправної трагедії.
За його словами, він їхав населеним пунктом по своїй смузі руху з увімкненими протитуманними фарами та змушений був виїхати на зустрічну смугу, щоб об’їхати нерівності дороги. У цей момент побачив зустрічний автомобіль, який їхав зі швидкістю понад 100 км/год., а не 60, як стверджує водій іномарки. Після цього він скерував авто у бік своєї смуги, але водій іномарки теж змінив рух у бік його смуги і тому відбулося зіткнення.
Втім, як встановили експерти, винуватець автопригоди мав технічну можливість при швидкості 70-75 км/год. залишити зустрічну смугу і тим самим уникнути ДТП. Проте водій несвоєчасно вжив заходів щодо повернення на свою смугу руху.
І звісно ж, що не останню роль у цьому несвоєчасно виконаному маневрі зіграв стан його алкогольного сп’яніння.
Втім, попри все, молодик, будучи підозрюваним, а згодом і обвинуваченим у скоєнні ДТП, також не вжив жодних заходів для відшкодування потерпілим у цьому злочині заподіяної шкоди – як моральної, так і матеріальної. Не виплатив їм жодної копійки для покриття витрат на лікування та поховання. Більше того, незважаючи на те, що винуватця аварії вважали другом загиблого юнака, він навіть не намагався загладити провину перед його рідними за загибель близької їм людини.
Навпаки, поводився зухвало, порушуючи навіть обмеження, визначені йому судом при обранні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту – продовжував їздити на автомобілі, залишаючи місце проживання без дозволу органів досудового розслідування та суду.

У суд не з’явився
Як повідомив старший прокурор відділу прокуратури області Олександр Семенець, за смерть однієї людини та тяжке травмування іншої Чортківський районний суд засудив винуватця аварії до 6 років позбавлення волі та позбавив його права керувати транспортом строком на 2 роки.
Чортківчанин, вважаючи таку міру покарання для себе надто суворою та несправедливою, оскаржив цей вирок до суду вищої інстанції.
У своїй апеляції він просив призначити покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Щоправда, сам апелянт у судове засідання не прийшов, хоча про час і місце розгляду кримінального провадження був своєчасно повідомлений.
Але жодних змін для апелянта не відбулося. Колегія суддів апеляційного суду залишила його апеляцію без задоволення, а вирок суду 1-ої інстанції – без змін.
Відтак, вже за місяць з набранням законної сили вироку суду засудженому буде змінено запобіжний захід із домашнього арешту на тримання під вартою, а також кардинально зміняться умови його утримання: затишний будинок доведеться змінити на тюремні нари виправної колонії.
На жаль, дорога не пробачає помилок. Іноді страждають невинні люди, які стають заручниками людської халатності та безвідповідальності. Тому кожен учасник дорожнього руху, перш ніж прийняти будь-яке необачне рішення, повинен замислитись: а чи варте воно людського життя, яке, як відомо, дається кожному з нас лише раз?…

Вікторія Мельник (“Номер один”)