Територіальна реформа областей полягає у перерозподілі районів на окремі територіальні громади. Звісно, сьогодні громади, на жаль, не можуть розпоряджатися вільно своїми ресурсами. Треба змінити цю систему, щоб реформи спрацювали. Але для успішного проведення реформ потрібне бажання, час, повне і всебічне інформування громад.
Директор Офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук зазначив: «П’ятирівнева система управління державою чи владою зникає, сьогодні на її місце приходить трирівнева. Тобто два рівні, ми із цієї системи викидаємо. Це викидаємо сільські ради і адміністрування районних державних адміністрацій».
Керуватиме громадою буде обраний керівник об’єднаної територіальної громади, а вибирати його буде вся громада тих населених пунктів, які увійдуть в цю громаду. Також вибиратимуть у населеному пункті старосту. Інформує прес-служба Офісу реформ у Тернопільській області
Таким чином, за перспективним планом у Тернопільській області можливе утворення 35 територіальних громад.
Пропонується: Бережанська громада, Борщівська, Скала-Подільська, Мельнице-Подільська, Бучацька, Золотопотіцька, Гусятинська, Копичинецька, Хоростківська, Заліщицька, Товстеньківська, Збаразька, Вишнівецька, Зборівська, Залозецька, Козівська, Кременецька, Почаївська, Лановецька, Монастириська, Підволочиська, Скалацька Підгаєцька, Теребовлянська, Микулинецька, Тернопільська, Байковецька, Великобірківська, Великогаївська, Мишковицька, Чортківська, Білобожницька, Нагірянська, Шумська, Великодедиркальська».
Даний перспективний план формування територіальних громад області є не остаточним.