Учасників квест-гри «Прапори над містом» щиро привітав ветеран-керівник росохацької групи Володимир Васильович Мармус, висловивши своє захоплення тим, що сучасна молодь у рідній державі вивчає героїчні сторінки минулого України, і у цей сонцесяйний день вшанувала пам’ять героїв та дорогий кожному українцю наш Державний  Прапор.

Вулична квест-гра – один із найцікавіших і безпрограшних варіантів дозвілля молоді, прекрасний спосіб невимушено і поглиблено вивчати історію рідного міста, його таємничі закутки та найвизначніші екскурсійні об’єкти.

Давайте обговоримо детальніше, що це за розвага! Для початку розшифруємо назву: квест – це пригодницька гра (англійською Qwest – пошуки). Та гра ця непроста, вона повна загадок і головоломок, хитрих маршрутів і несподіваних поворотів, азарту і винахідливості.

У квест-гри завжди є організатори, які повністю придумують і оформляють гру. А для цього необхідно: вибрати тему, продумати маршрут, скласти завдання, підготувати легенди або картосхеми, за необхідності сховати потрібний антураж вздовж дистанції, прорахувати час гри, перевірити квест на помилки і т.д. Уже сам процес складання гри – велика пригода.

Першу вуличну квест-гру «Прапори над містом» у Чорткові ми провели 23.08.2013р. і присвятили її Державному Прапору України. За основу взяли книгу правозахисника-дисидента  Василя Овсієнка «Юнаки з огненної печі», присвяченої подіям сорокарічної давнини, коли 22 січня 1973 року, у найлиховісніші часи радянської ідеології 9 юнаків Росохацької групи підняли над Чортковом національні синьо-жовті прапори, якими сповістили мешканцям міста про Великий День Злуки українських земель у Соборну Українську Державу в далекому 1919 році.

Організували квест-гру «Прапори над містом» відділ культури і туризму РДА, очолюваний Чайківською Г.З. та керівник краєзнавчих гуртків Чортківського ПДЮ Дмитрів В. М.

Збір учасників гри відбувся о 8-й годині ранку в районній бібліотеці на вулиці Зеленій, 1. О 8,30 команди вийшли на старт. У квест-грі взяли участь п’ять команд, які були поділені на дві вікові категорії. Усі команди одержали завдання віднайти будівлі, на яких 22 січня 1973 року були вивішені синьо-жовті знамена, а також привітати перехожих з Днем Державного Прапора і вручити їм державну символіку.

На фінішному відрізку біля кінотеатру «Мир» на учасників чекав волонтер, який роздав командам фрагменти листівки, на зворотному боці якої були світлини кожного із  учасників історичної події 1973 року.  З цих фрагментів учасники квест-гри склали листівку, текст якої був написаний юнаками росохацької групи.

Після підведення підсумків було визначено переможцями у молодіжній групі команду «Руді лисиці» Чортківського медколеджу, друге місце зайняла команда «Буйний вітер» районної мережі працівників бібліотечної справи. У юніорській групі перемогла команда «Червона калина» Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича «Рідна школа», друге місце зайняла команда «Сірі Вовки» із селища Заводського, а третє місце – команда «Гнучка лоза» хореографічного клубу «Флекс».

Головний суддя змагань, депутат районної ради Дмитрів Віра Миколаївна нагородила учасників команд медалями, а грамоти від відділу культури, туризму, національностей та релігій РДА вручила головний спеціаліст відділу Мельник Марія Павлівна.

Оргкомітет щиро вдячний депутату обласної ради Стаднику Олександру Михайловичу за моральну і матеріальну підтримку у проведенні цього незабутнього свята.

Наступна квест-гра «Красо моя, ти мій Чорткове, найкраще місто на землі!», присвячена Всесвітньому Дню туризму, відбудеться 25 вересня о 15.00. Бажаючих взяти участь просимо звертатися у районну бібліотеку на вулиці Зелена, 1.

Надія  Погорецька, учасник квест-гри,

Чортківський державний медичний коледж.

Фото Ореста Лижечки.