7 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос рождається – славіте Його!»

Різдво Христове – одне з головних християнських свят, друге після Великодня, встановлене на честь народження Ісуса Христа. В Україні, яка використовує григоріанський календар, це свято припадає на 7 січня. Свято Різдва Христового в Україні шанують і відзначають з тих часів, коли Київська Русь прийняла Хрещення, в 988 році, при великому князі Володимирі. А передсвяткові приготування завжди супроводжувалися ретельною підготовкою: всі господарські роботи закінчувалися, будинок сяяв чистотою, а члени сім`ї одягалися в обновки і готові були до ритуальних обрядів – колядувати, щедрувати і засівати. Сьогодні різдвяні обряди не втратили своєї актуальності. У кожній родині на Святий вечір (6 січня) готують традиційні кутю та узвар, а стіл накривають дванадцятьма пісними стравами. Але до першої зірки, як і колись, їжу не вживають, оскільки Різдвяний піст це забороняє. А ось 7 січня святкова вечеря поповнюється і скромною їжею, включаючи фаршированого порося, ковбасу, шинку та випічку. У церквах священики служать божественні літургії, миряни причащаються святих таємниць, а від мерехтіння свічок в світ кожного віруючого входить спокій, благодать і мир.

У світлі Різдва Христового людина повинна прагнути очиститися від скверни, відродити наші душі й серця у покаянні, любові і всепрощенні. Різдво Христове — як нове очищення, воно виводить нас з темряви до світла, зцілює духовно, об’єднуючи в єдину могутню християнську родину.

У цей надзвичайно складний час становлення нашої держави ми всі повинні пройнятися духом любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі. І нехай оцей всемогутній, преображаючий дух світлого Народження Христового запанує в наших серцях нині і повсякчас, і на віки вічні! Славимо Його!

Тож, напередодні цього великого свята віддаймо шану нашим побратимам та з гідністю його відзначмо, показуючи приклад християнської любові до ближніх та застерігаючи віруючих від розбрату та непорозумінь на релігійному ґрунті. Адже ми люди однієї крові, єдиний народ і Господь в нас один. Свобода, рівність, братерство саме вони мають бути в ці дні визначальними.

Тому, поки маємо час, робимо добро усім, на славу Господа нашого Ісуса Христа.

                                                                                                               Володимир Гармаш