Український електро-фольк гурт KAZKA приєднався до соціального музичного проєкту «Звуки Чорнобиля». Гурт отримав доступ до колекції звуків, які були записані у Зоні Відчуження українським медіа художником Валерієм Коршуновим, автором проєкту ARTEFACT, та створить на їх основі власну композицію до тематичного альбому, присвяченого переосмисленню аварії. Разом у проєкті візьмуть участь 10 українських та міжнародних музикантів, а молоді та відомі режисери країни створять відеокліпи до їх композицій. 

 «Трагедія на Чорнобильській АЕС — це катастрофа, яка залишила глибокі рани на тілі нашої планети. Час вже не повернути назад, але пам’ятати — це обов’язок усіх наступних поколінь. Тому, завдяки цьому крутому проєкту, ми спробуємо зберегти пам’ять про Чорнобильську трагедію назавжди за допомогою музики», — коментує Олександра Заріцька, солістка гурту.
 KAZKA — перший україномовний гурт, що потрапив до десятки міжнародного чарту SHAZAM, та один із рекордсменів серед українських артистів в YouTube, що має майже 600 мільйонів переглядів своїх кліпів. Сингл із дебютного альбому «KARMA» «Плакала» свого часу очолив музичні рейтинги в десятці країн, серед яких: Україна, Латвія, Болгарія, Білорусь, Росія, Туреччина, Колумбія та інші, та побив безліч музичних рекордів в країнах СНД.
 Відео до пісні «Плакала», KAZKA: https://youtu.be/5Fv19KVVya8
 “Останні роки ми бачимо тенденцію на поновлення уваги до української народної музики та пошуків коріння. Це вкрай важливо для самоусвідомлення українців як нації та відповідає базисам сталого розвитку культури. Але важко осучаснити народні співи так, щоб не впасти у прірву шароварщини, ще складніше — зацікавити сучасну молодь, хіпстерів і знайти спільну мову зі старшим поколінням.
Тож на успішному прикладі творчості та свідомого відношення до нашої культури гурта KAZKA ми бачимо, що таке можливо. Радий участі цього гурту у проєкті та можу сказати, що нова пісня вже у роботі, тож найближчим часом ми зможемо про неї розповісти більше та невдовзі відвідаємо Зону Відчуження, після чого презентуємо відеокліп на цю нову пісню!”, — коментує творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.
 Раніше у лайнапі альбому “Звуки Чорнобиля” анонсували: Сергія Міхалка (BRUTTO, Ляпис-98), Олександра Чемерова (Димна суміш, The Gitas), співачку Стасік (Анастасія Шевченко), співачку та бандуристку KRUTЬ, електронний гурт “Вагоновожатые” та міжнародних артистів кращого бітбоксера світу та хедлайнера Atlas Weekend Dub FX й номінанта на Ґреммі, французького продюсера Крістофа Етьє. Більше про них можна дізнатись у соціальних мережах проєкту у Facebook та Instagram.