Книга про борщівську сорочку авторів Людмили та Олексія Покусінських побачила світ у столичному видавництві «Новий друк». Днями у Борщівському краєзнавчому музеї відбулась репрезентація цього унікального видання і зустріч із його авторами. У книзі ретельно досліджено матеріали, крій і техніку шитва сорочок із нашого регіону на основі колекції Борщівського краєзнавчого музею. А колекція ця є унікальною, адже вишиванки, які представлені в експозиції, датовані кінцем ХІХ – початком ХХ століття. Матеріали її широко використовуються в науково-дослідній, експозиційній та виставковій роботах. Зразки вишитих сорочок з фондової колекції музею були представлені на виставках у Києві, Тернополі, інших містах України.
Aвторів Людмили та Олексія Покусінських побачила світ у столичному видавництві «Новий друк». Днями у Борщівському краєзнавчому музеї відбулась репрезентація цього унікального видання і зустріч із його авторами.
У книзі ретельно досліджено матеріали, крій і техніку шитва сорочок із нашого регіону на основі колекції Борщівського краєзнавчого музею. А колекція ця є унікальною, адже вишиванки, які представлені в експозиції, датовані кінцем ХІХ – початком ХХ століття. Матеріали її широко використовуються в науково-дослідній, експозиційній та виставковій роботах. Зразки вишитих сорочок з фондової колекції музею були представлені на виставках у Києві, Тернополі, інших містах України.
У яскраво ілюстрованому виданні на 365 сторінок можна почерпнути усю потрібну інформацію про нашу диво-сорочку Борщівщини: матеріал, крій, техніку шитва та мережування. Ілюстрації-схеми, які виконали автори, достеменно відтворюють техніки і способи вишивки та відкривають кожен орнамент, вишитий на тій чи іншій сорочці.
Усе, над чим працювали довгі роки наукові працівники музею – зібрано і ретельно досліджено у книзі. В цьому її унікальність. А ще велика заслуга музейних працівників у тому, що навіть через брак фінансування, вони з року в рік поповнювали свої фонди, витримуючи, так би мовити, конкуренцію із приватними колекціонерами, які за гроші скуповували сорочки у селах. Кожна вишиванка з експозиції – досліджена і має свою історію, також відомі імена тих, хто її носив чи подарував, описані техніки вишиття.
Книга про борщівську сорочку узагальнила і систематизувала ці відомості, тому буде цікавою без винятку всім: учням, вчителям, дослідникам минувшини краю, науковцям, культурологам.
Із виходом у світ видання авторів Людмилу і Олексія Покусінських вітала уся громадськість краю на чолі із головою ОДА Валентином Хоптяном, який цього дня мав робочу поїздку Борщівщиною. Подякували подружжю за унікальне дослідження і голови Борщівської РДА та районної ради Ярослав Верхола і Ярослав Роздольський, міський голова Іван Башняк, директор краєзнавчого музею Михайло Сохацький, творча інтелігенція району.
Ірина Мадзій.
Фото Олега Левицького.