Після закінчення виборчої лихоманки тернопільські політики взялися за теми, які ще донедавна активно обговорювались в місцевому інформаційному просторі. Йдеться про майбутню адміністративно-територіальну реформу, її наслідки для Тернопільщини та розвиток малих міст як передумову збереження нашої області.
На засіданні Тернопільського прес-клубу ці проблеми обговорювали голова робочої групи з напрацювань пропозицій щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою Тернопільської області Леонід Бицюра та співавтор проекту Постанови Верховної Ради України №11428 від 15.11.2012 року Руслан Кулик.
Спершу роз’яснимо, про який проект йдеться. Розмови про те, щоб надати статус міст обласного значення Кременцю, Бережанам та Чорткову велися вже давно. Зараз вони отримали реальний шанс бути втіленими в життя. «15 листопада була зареєстрована постанова ВР щодо Чорткова, такі ж рішення пройдуть і щодо Бережан та Кременця, – зазначає Руслан Кулик. – Жодної копійки на розвиток малих міст на Тернопільщини не було закладено, – каже Руслан Кулик. – Єдиним правильним рішенням вирішення проблеми є надання деяким районним центрам області значення міст обласного підпорядкування. Цю ініціативу громади підтримала і обласна рада 16 серпня цього року».
Політики вважають, що надання статусу міст обласного значення трьом районним центрам дозволить зміцнити та зберегти освітню, медичну та соціальну сфери, наповнити бюджет міст через збільшення відрахувань для населених пунктів обласного значення, як це передбачає закон тощо.
Тобто найбільше користі це принесе самим мешканцям, адже збільшиться кількість надходжень до місцевого бюджету, з’являться інвестори, оскільки доведеться оминати ряд бюрократичних перешкод.
Леонід Бицюра зазначив, що обласна рада ще минулого року взялася за розв`язання цієї проблеми щодо удосконалення територіально-адміністративного устрою в Тернопільській області. Робоча група розробила ряд напрацювань, і одне з найважливіших – розвиток малих міст. Адже ця реформа рано чи пізно все ж буде впроваджена. І тоді буде дуже важливо мати власні напрацювання, які найкраще підходитимуть нашому регіону, а не втілювати в життя чужі проекти.
Що ж будемо сподіватися, що реформи нашої влади принесуть лише користь і через кілька років на карті України залишиться Тернопільська область і з розряду «депресивних» її переведуть у «перспективні».
Марія Власенко, Тернопільська липа