У селі Долина відбувся  поетичний фестиваль “Дністровський каньйон”

Упродовж двох вихідних днів Долина, що на Тлумаччині, стало своєрідною літературною Меккою: до мешканців  рельєфно неповторного  наддністрянського села приїхало  два десятка літераторів з усієї України, щоб взяти участь у першому письменницькому фестивалі “Дністровський каньйон”, який організатори назвали “літературною пригодою”.
Поетичному дійству передувала невеличка краєзнавча екскурсія, яку провели місцеві педагоги у стінах загальноосвітньої школи 1-2-х ступенів. Зокрема учасники і гості відвідали музей славетного галицького скульптора Михайла Бринського, познайомилися з творчістю знаного прикарпатського художника Богдана Бринського. Варто зазначити, що невеличка Долина славиться на Тлумаччині своєю особливою духовністю і непересічними особистостями, котрі зоставили помітний слід не лише в історії села, але й Галичини та України загалом. Насамперед мова іде про Федя Федорціва, визначного галицького журналіста, публіциста і громадського діяча початку 20-го століття, Володимира Гриніва, інженера й архітектора, за ескізами якого у 30-х роках минулого століття у селі було зведено будинок місцевої “Просвіти”, а також аналогічні будівлі в інших селах  тодішнього Товмацького повіту. У Тлумачі проживає самобутній долинський поет Михайло Генсіцький, а в Чернігові – член НСПУ Володимир Шкварчук, відомий дослідник Голодомору, лауреат українських і міжнародних премій. З села вийшло більше десяти кандидатів наук різних галузей, що є абсолютним досягненням серед громад Тлумаччини.
Щодо літературної пригоди “Дністровський каньйон”, то розпочалася вона з перегляду експозицій світлин “На прищіпках”  у рамках благодійного аукціону від “Студії 111”. Далі урочистості відбувалися у стінах сільського клубу: гостей вітали голова Тлумацької райдержадміністрації Володимир Габурак, сільський голова Зіна Николин, організатор і меценат заходу, калушанин Ілля Тітко, голова Івано-Франківської організації Національної спілки письменників України Євген Баран. Останній  подарував шкільній бібліотеці антологію “Галицький золотослов” (електронна версія), яку склали твори 42-ох письменників Львівщини та Івано-Франківщини та збірку “Франківськ, місто янголів”.
Мешканцям села та учасникам дійства презентував свою творчість місцевий співучо-просвітницький колектив “Родина”. У рамках літературної пригоди відбулося декламування віршів Т.Шевченка, а також презентація літературного альманаху молодих  літераторів Тлумаччини “Заграва”, який побачив світ у редакційно-видавничому комплексі “Злагода” (м.Тлумач). Місцевих авторів представила Марія Ткачук,   педагог й  поетеса. Свої вірші читали також поети з Тлумаччини Михайло Гринюк, Мар’яна Войтків і Михайло Надкерничний. Присутні мали змогу познайомитися з таким новітнім жанром  як відеопоезія,   переглянувши творчі робити переможців фестивалів “Циклоп” і “Батискаф”.
Географія письменників і поетів, які приїхали  і взяли  участь в літературно-краєзнавчому святі “Дністровський каньйон”, виявилася доволі широкою. За словами співорганізатора фестивалю, поетеси Олени Тітко, до мальовничої Долини, що на березі Дністра, приїхали поети зі Львова, Києва, Сум, Хмельницького, Вінниці і навіть Харкова, зокрема Олена Тітко, Midna , Наталя Бельченко, Олександр Ткачинський, Анжи Богаченко, Александра Шаліна. Молоді українські поети читали власні поезії як зі сцени сільського клубу, так і на березі Дністра під плюскіт води і миготіння ватри.
Насамкінець зауважимо, що літературний фестиваль “Дністровський каньйон” відбувся як мистецька подія завдяки меценатській допомозі й організаторським здібностям калушанина, представника ТОВ “Нафтогазхім Сервіс” Іллі Тітка, у благодійності якого   не раз   переконувалася місцева громада. За словами організаторів творчої пригоди, вони міркують над тим, щоб зробити  фестиваль в майбутньому традиційним, врахувавши пропозиції й зауваження гостей і учасників нинішнього дійства.

Михайло Батіг, журналіст, поет,

м.Тлумач

10573899_743628095684017_96982049_o

10596634_743627975684029_1178177351_o

10551826_743627815684045_981806841_n