31 травня – 1 червня в Тернополі з ініціативи поетки Наталі Пасічник відбулася серія майстер-класів у межах «Літературних вакацій» – дводенного заходу, присвяченого проблемам жанрової літератури та літератури для дітей.

Майстер-клас «Чому дитиніють дорослі письменники» провів Сергій Пантюк – секретар НСПУ, поет та прозаїк. Наталія Дьомова у своїй лекції «Кіплінг і його казки» торкнулася проблем перекладу українською мовою творів відомого англійського письменника.
Тема лекції поета Романа Скиби виявилася значно ширшою, ніж обіцяла назва «Культ автора». Йшлося про все дотичне до розвитку автора, функціонування літературних студій, а також про поезію для дітей.
Лекцію на тему «Горрор-література» запрезентувала Уляна Галич. Письменниця виокремила ряд головних архетипів зазначеного жанру, а також розповіла про особливості стилю Стівена Кінга.
Особливо цікавим виявився майстер-клас художниці Наталії Гайди, на якому вона ознайомила глядачів з технікою «Pop-up». Валентина Січкоріз представила книжкові новинки від видавництва «Навчальна книга «Богдан»».
Вакації закінчилися презентацією нової збірки київської поетки Олени Максименко “Я тобі листопад” та поетичними читаннями, в яких взяли участь і лектори, і слухачі. Було урочисто вручено членський квиток НСПУ Уляні Галич.
Організатори висловлюють щиру подяку Національній спілці письменників України та Катерині Деспаті за підтримку, а також сподіваються, що невдовзі проект відбудеться у Тернополі знову.

IMG_7387

1658305_565311420250590_5750391055480250487_o

IMG_7425 (1)

IMG_7473

IMG_7397