Якщо ти купив газету задля програми телебачення, то відклади її на бік, не читай, бо то не для тебе писано. Тобі досить тої всесвітньої і юдейської історії, яку розкаже фарисействующий панотець.

8 вересня 1504 року ліворукий геній Мікеланджело явив світові такого ж ліворукого Давида. У повний п’ятиметровий зріст на одному із флорентійських майданів стояв голий і не обрізаний (?) юдейський цар. Білосніжний мармур прекрасно передав грацію молодого чоловічого тіла, готового (з пращею в лівиці) до поєдинку з набагато сильнішим ворогом Голіафом. Відомо, що Давид народився 1085 році до Христа у сім’ї Єссея з коліна Юди. Мати Давида з фелимистян, себто пелазгів, які в ранній час вийшли з галичини і осіли у Вифлеємі. Про «білі гени» Давида свідчить його русявість і відвага. Саме цей предок галілеян – тиверців вніс промінь радості в похмуру Саулову релігію. Саме нащадки Давида – галілеяни (білі леви) на початку нової ери повернулися на прабатьківські землі осередок яких має назву Галілея і простягається від Глубичка до Чорткова.
Але, повернімося до феномену лівосутності. За генія Мікеланджело говорять його твори.
Після Давида, «не фаховий» скульптор взявся за розпис стелі Сікстинської капели і створив небачений за розміром і красою фресковий розпис «Сотворення світу» і «Страшного суду». На зауваження папського васала про наготу персонажів з притензією на поправки, так само геніально відповів: «Передайте папі, що якщо він виправить світ, я виправлю картину». Поет, художник, скульптор, архітектор і ще Бог знає на що здатна його ліва рука і права півкуля.
Якби між цими двома ліворукими не лежав час у 2560 років, можна було б подумати що то одна і та ж людина із надлюдською силою і талантом. Просто Давид, також поет і музикант, входив у історію з пращею, а Мікеланджело – із різцем і пензлем в руці котра ближче до серця. Просто Давид, творив доісторичний ренесанс, а Мікеланджело – його оспівував. І завжди поряд були люди з великими здібностями, такі як Леонардо да Вінчі, Рафаель, Пікассо, Бетховен, Моцарт, Шопен… То чому ж церква нам вперто демонструє лише блоху підковану лівшею?
В наступному дописі поговоримо про ліворукого Степана Бандеру.

Яр Дан