Є на території України перлина, що зветься Чортків. Це місто, краєвиди якого захоплюють дух і просто голова йде обертом від того, наскільки воно красиве. Кожного разу хочеться закохуватися в нього по-новому.

Погодьтеся, мешканці мають чудову нагоду спостерігати ідеальне, на мій погляд, сполучення urbs (від лат.- місто) і natura (від лат.- природа). Завжди квітне серце, коли повертаюся до Чорткова, бо саме в цьому місці Бог подарував мені життя. Цей край огорнутий спогадами про моє безтурботне дитинство і квітучу юність. Не маю нині можливості ступити на цю благодатну землю, тому, мабуть, спомини дуже часто бринять срібними струнами у моєму серці. Пам’ятаю, як ми ще дітьми стоптали без ліку стежок у пошуках Чарівної Країни. До цих пір відчувається запах свіжого вітру, що омивав наші обличчя під час поїздок на велосипедах до околиць Заводського та Угриня, там ми любили милувалися місцевими полями. А потім, не помічаючи швидкоплинності часу, наввипередки поверталися додому, аби батьки “не подавали нас на розшук”. Березовий гай, що відразу ріс біля дому, став священним місцем. Бабуся часто водила нас з сестрою туди обідати, частувала борщем і нашими улюбленими стравами. А я бувало, нарву, польових квітів і принесу букет мамі. А яке небо над Чортковом! Говорю святу правду, я такого ніде більше не бачила. Вечірні прогулянки з батьком, розповіді про Всесвіт, здогадки про створення Землі – це все проростає у моїй пам’яті квітами-незабудками. Чортків – це також місце, де бере початок історія першого кохання, коли ми вчилися любити, прощати, розуміти, підтримувати. Хочу згадати і церкву Святої Покрови, де я була хрещена, де брали шлюб мої батьки. Ця святиня є серцем Чорткова, тільки тут можна знайти душевний спокій, мудру пораду настоятеля церкви. Й взагалі, атмосфера всього міста просто заворожує: бруківка, що переливається кольорами веселки на сонці, унікальна архітектура, готичний костел, старовинний замок, сотні затишних куточків як в центрі, так і на околицях міста. Чортків украде ваше серце, як тільки ви його побачите. Та однозначно: ця місцина надає особливого шарму всій Західній Україні. Я розумію, що наше місто потребує робочих місць, капіталовкладень, інвестицій, але не потрібно чекати сторонньої допомоги, бо чудес не буває, найкраще самим, не покладаючи рук, працювати над примноженням цього скарбу, що вже маємо від Бога. А сьогодні наш древній Чортків відзначає особливе свято – день свого народження.
Дорогі краяни! Щиросердечно вітаю вас із його 492-літтям. Нехай Божа благодать завжди перебуває з вами. Любіть своє місто, втішайтеся його неповторною красою, бо ви того варті.