…Юнь, вибір, шлях. Вогонь в очах, клятва на устах… Глибоко зворушливо та урочисто — клятва молодого військового. Споглядати акт присяги на вірність України та народу зовсім юних, ще школярів, доводиться не всім. Ми, коропчани, маємо таку змогу, в осінній час, в день свята Покрови, а відтепер і державного свята військових по чину та духу, спостерігати та проживати ще одне святкування — урочисту присягу ліцеїстів.

Коропецький обласний ліцей-інтернат з військово-спортивною підготовкою протягом ось уже шести років плекає традицію проведення таких урочистостей. Насправді, це свято чи не для усієї громади селища, батьків, гостей Коропця, високопосадовців області та району. Дорослі та діти невтомно прямують до палацу, чи то пак плацу, щоб знову прожити урочисту мить.
Військова хода особового складу ліцею, погони з зірочками, парадна військова форма, винесення Державного та Військового прапорів, чіткі команди офіцерів та точне їх виконання — усе це варте уваги.
Звісно, кожне свято, урочистість у нашому житті — це якийсь рубіж, результат праці, підведення підсумків. А, отже, будні, зусилля задля мети, самодисципліна та порядок. У стінах Коропецького ліцею ці явища — беззаперечний факт. А ще буденний камуфляж ліцеїста, берци увесь навчальний рік і трохи довше, дуже ранкові підйоми, фізичні навантаження і спорт, накази і статут. Одне слово — військо! А також щоденна клопітка праця педагогів, військових наставників, адміністрації закладу, працівників обслуги та господарської частини. Адже цілодобово, протягом багатьох місяців, безперервно навчати, утримувати та опікуватися майже двома сотнями школярів — справа відповідальна та не проста. Усі ці діти уже стають своїми, рідними. Волею-не-волею пильне та досвідчене око та чутливе серце педагога вбачає найпотаємніші грані кожної особистості ліцеїста. Усі важливі, кожен — найцінніший.
Діти з цілої області і навіть з різних куточків України приїжджають сюди, уже від 8-го класу здобувати освіту та опановувати ази військової справи. Численні здобутки у спорті, участь у військових заходах області, високі результати та нагороди у навчанні на рівні району та області — усе це на рахунку ліцей-інтернату. А ще наші випускники — серед офіцерів-студентів профільних вузів, учасників АТО, волонтерів, добросовісних працівників інших сфер суспільного життя.
Клянуся, клянуся, клянуся…
Слухаючи ці не прості слова з уст юних та вдивляючись у їхні обличчя, стає радісно і спокійно за Україну. Її чекає нова, інша генерація патріотів. Уперті та наполегливі, творчі та свободолюбиві — вони готові чесно та самовіддано творити нову, якісну реальність в Україні, нову Україну.
Можете позаздрити: Коропець вартий мати у себе навчальний заклад такого рангу. Такий навчальний заклад вартий бути саме у Коропці.
Слава Україні!

Роксолана Задорожна