Тернопільську область планують поділити на три адміністративно-територіальні одиниці. На території області іфункціонуватимуть лише Кременецький, Тернопільський та Чортківський райони. Проект із таким поділом опублікував помічник міського голови Максим Черкашин.

Нагадаємо, в Україні триває процес децентралізації влади, який включає зміну формату управління адміністративними одиницями. Кількість районів по усій Україні зменшиться в чотири рази. Органи місцевого самоврядування натомість отримають більше повноважень.
Народний депутат Юрій Ганущак розробив план переформатування адміністративних одиниць України. Згідно його задуму, в Україні кількість районів потрібно зменшити до 100, у Тернопільській області – до трьох. Наразі їх є 17.
– Цей план мені особисто надав розробник. Ймовірність, що саме такий план реформи місцевого самоврядування приймуть – 90%, – коментує помічник міського голови Максим Черкашин. – Юрій Ганущак є експертом в галузі місцевого самоврядування, адміністративно-територіальною реформою займається фахово. Має диплом за спеціальністю «Управління територіями» Паризького Міжнародного інституту публічного управління. На даний час ми ще не маємо у Тернополі офіційного документу про прийняття адмінреформи саме у такому вигляді.
Наступного тижня віце-прем’єр-міністр з регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман внесе на розгляд Верховної ради концепцію децентралізації, яка дасть змогу підготувати законопроекти для впровадження адміністративно-територіальної реформи. Згодом планується прийняття нового адміністративно-територіального поділу України.

Юлія Швець
BezTaby