Допоки жителі села Різдвяни Теребовлянського району святкували Воскресіння Христове, їхній односельчанин трощив і нівечив цвинтарне майно. Загалом вандал вночі вчинив наругу над двадцятьма могилами.

Глум над могилами резонансна подія, особливо в сільській місцевості. Коли люди на третій день Великодніх свят навідалися на цвинтар, то побачили жахливу картину: перевернуті пам’ятники, розбиті хрести, розкидані вінки. Про випадок сільський голова одразу повідомив співробітників місцевого райвідділу.
Як розповів заступник начальника УМВС-начальник кримінальної міліції УМВС України в Тернопільській області Василь Левицький, правоохоронці детально оглянули місце злочину. Відтак було встановлено, що вандал познущався над 20 могилами. Потрощивши та поперекидавши все, зловмисник нічого не забрав. Розпочалася копітка робота по пошуку цвинтарного вандала. Правоохоронці опитували місцевих жителів, шукали свідків нічної події. Результат не забарився. Вже через декілька годин міліціонери вийшли на слід підозрюваного.
Причетним до протиправного виявився 38-річний місцевий житель. Його міліціонери затримали у Тернополі, де він на даний час працює і винаймає житло.
Чоловік зізнався у вчиненому. Як сам пояснив міліціонерам, коли творив безчинства був дуже п’яний, через це мало що пам’ятає. Примітно, що проблеми із Законом у підозрюваного не вперше – був судимий за крадіжку.
Як встановили правоохоронці, тієї ночі чоловік «погосподарював» не лише на цвинтарі, а й поглумився над могилою Січових стрільців.
Підозрюваний, згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу, затриманий. Йому інкримінують частину 3 статті 297 Кримінального кодексу України (Наруга над могилою). Триває досудове розслідування.

 

СЗГ УМВС України в Тернопільській області