Під час осінніх шкільних канікул діти недільної школи церкви Святої Покрови м. Чорткова відвідали нічне богослужіння у храмі Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, що у с. Шульганівка Чортківського району. Діти попросили о. Андрія Левковича, щоб він організував їм поїздку на молитовне чування до монастиря, про який шириться добра слава – вість.

  «Нічні чування оживотворяють душу  кожної людини та роблять нас готовими сповнити слова Христові: «Чувайте ж, моліться, щоб не ввійти у спокусу. Дух бадьорий, але тіло немічне!» Тож варто нам щораз  більше молитися, молитися за наші родини, за наших священиків, за неньку-Україну і за наш багатостраждальний народ», – впевнений о. Андрій Левкович.

 «Коли я кажу: присвячуйте ніч для молитви, дехто, можливо, скаже: я дуже втомився протягом дня і не можу вночі молитися. Це відмовка. Бо скільки б ти не трудився, не потрудишся більше за коваля міді, який, працюючи таким важким молотом, по всьому тілові закоптившись димом, все ж так проводить більшу частину ночі в молитві. Тож нехай і в нас буде духовна кузня, щоб клепати не казанки й миски, а свою душу, яка набагато краща від усякого виробу з міді й золота. Її, що постаріла з гріхів, вкинь у горнило покаяння, як молотом, вдаряй її сповіддю, що цінніша за всіляке золото. Ти не матеріальну посудину готуєш, а звільняєш душу від усякої житейської турботи. Нехай стоїть перед тобою смолоскип, не той, що згоряє, а той, що його мав пророк, про що сам казав: Закон Твій – світильник для ніг моїх. Запали душу молитвою. Якщо побачиш, що вона вже досить розгорілася, вийми її й обробляй, як хочеш. Повір мені, що не так вогонь нищить іржу металу, як нічна молитва іржу наших гріхів», – емоційно мовить Митр. прот. Михаїл Левкович.

Діти разом з батьками посилали до небес прохальні та подячні молитви, деякі з них приступили до таїнств Сповіді і Святого Причастя.

Митр. прот. Михаїл Левкович по закінченні  молебня звернувся до присутніх зі словами роз’яснення сили нічної молитви: «В час, коли більшість людей відпочиває, в цьому монастирі зноситься молитва до Господа. Для багатьох з вас – це нова і непізнана ще частина поклоніння. Радію, що подяка Богу відбулася благословенно, під повним Його покровом та звичайно виправдала одну з основних цілей – пізнання нашого Господа.»

 Після молитви всі вийшли оновлені, перебуваючи у радості та спільності, отримавши підбадьорення та легкість, дізнавшись також про приклади старозавітніх пророків, які молилися вночі.

                                                           Ірина Зенчак-Гулька.