1-2 червня відбулася Всеукраїнська літературна зустріч – перша річниця від створення міжрегіонального літературного товариства «Об’єднані словом». Мистецька акція розпочалася опівдні (в суботу) у книгарні «Є», де поетеса, організатор та ведуча цього мистецького заходу Леся Геник представила усіх учасників святодійства. Окрім літераторів з Галичини – до Станіслава завітали гості з Києва, Хмельниччини, Полтавщини та Черкащини.
Відрадно, що з Чортківщини на це свято був запрошений Роман Король з Білої, який має нестримне бажання опанувати високі ноти поетичної мудрості. Голова Івано-Франківської обласної ОО НСПУ Євген Баран (до речі, уродженець Чортківщини) виступив з вітальним словом. Опісля книжкової богеми, поетичне товариство перейшло у редакцію обласної газети «Галичина» – вже традиційного місця зібрання. Теплим сонячним промінням зустріла неділя шанувальників поетичного слова.
Літературне спілкування відбувалось у Прикарпатському музеї мистецтв. Сакральна атмосфера музею створювала дещо ірреальний фон та звучання музики поезій. Адже початок і завершення дійства було покрите чарами гри на роялі автокри поезій та композитора Тетяни Ралько. Гості також мали змогу ознайомити учасників зібрання із своїми добірками – Олексій Тичко із Черкас, творець сайту «Натхнення» та однойменної поетичної збірки його учасників; Тамара Васильєва із Кременчука, авторка першої збірки «Сорок вісім кроків», яку я маю нині задоволення читати за підписом цієї юної, але талановитої поетеси; Любов Долик та Дарія Корній представили книги «Щастя» та «Зірка для Тебе», видані у книжковому Клубі сімейного дозвілля, зокрема, що у книзі-Зірці кожен прозовий розділ розпочинається віршем; виступило поетичне подружжя Романа та Олі Бойчуків; заставляв всіх посміхатися львів’янин, автор доброзичливих гумористичних реміксів – Іван Гентош; франківчанка Олеся Овчар потішила віршами на дорослу і дитячу тематику у чудово оформленій книжці; з мистецьким шармом звучали твори відомих чортківчанам авторок – сестер Адель Станіславської та Віталії Савченко; звучала талановита поезія Наталі Данилюк з гірської Франківщини; веселив дотепним гумором Орест Чоловічок; на свою малу батьківщину приїхав Микола Базів – поетичний снайпер-пародист; свої вірші зачитав Ярослав Дзісяк, нагадавши про «круглі» дати процесів державотворення з огляду на сучасність.
Вміють люди організовувати і наповнювати реальним змістом літературно-мистецькі фестивалі, на яких відпочиваєш і збагачуєшся духовно. Жаль пробирає душу, був у нашому Чортограді подібний такий фестиваль «Словія», який наші культпрацівники злочинно занедбали.
Ярослав Дорожний