Львівський прозаїк Іван Байдак за три місяці після виходу роману «Особисто я особисто тобі» здобув не тільки тріумф, але й визнання в літературному світі… Однак, у молодого автора Тернопільське коріння – народився в Чорткові, виріс в Гусятині.

Роман, надрукований тернопільським видавництвом «Крок», вийшов тиражем 500 примірників і за місяць зник з поличок книгарень «Є», увійшовши до топ-списку бестселерів. Новий наклад книги, з якою автор їздить промо-туром Україною розходиться ще швидше!

На сторінках роману — закохані, відстань і психологія почуттів. Особистим автор ділиться з нами під час розмови.

 

— Іване, робити перші кроки завжди непросто. Як ви наважилися віднести свої рукописи до друку?

— Маю визнати, що довгий час писав у шухляду свого стола. І не тому, що боявся, а тому, що не був впевнений, чи мають мої тексти право на життя. Сценарій мого письменницького шляху не подібний на кіно, коли ти приносиш твір до друку, його одразу беруть і ти стаєш популярним. Він виглядав дещо по-іншому: творче падіння — відмова у друці моїх творів. На цьому я не зупинився, а все більше і більше почав працювати над самовдосконаленням. Результатом, як бачите, став дебютний роман «Особисто я особисто тобі».

— Що лягло в основу сюжету?

— Коли люди чують назву, то одразу думають, що це автобіографічний роман. Насправді, все не так. Основою сюжету стала історія про стосунки на відстані між київською актрисою Олександрою і львівським айтішником Юрієм. Я швидше виступаю у ролі спостерігача. А особисто я особисто кожному дарую палітру почуттів моїх героїв.

— Чим відзначається книга «Особисто я особисто тобі» в літературному світі?

— Напевно, тим, що вона написана гіпертекстом, де є 4 кульмінаційних моменти, а також спільний початок і кінець, що є не зовсім стандартно для сучасної української літератури. Хто зацікавиться романом, рекомендую читати його не сторінка за сторінкою, а за картою, розміщеною на початку книги. Так буде значно цікавіше дізнаватися про розвиток подій у стосунках героїв. Тут читач стає сам для себе сценаристом.

—  Чи достатньо бути письменником, щоб розкривати психологію почуттів?

—  Чи достатньо любити, щоб написати, що таке любов? Чи достатньо писати про любов, щоб вміти любити? Принципів не існує, вони живуть лише на теорії. Почуття не мають меж, а організм — імунітету до них.

— Книга розійшлася дуже швидко. Іване, очікували на такий успіх?

— Якщо відверто, я не знаю, чому роман здобув таку популярність. Я просто відніс свої рукописи у видавництво і відкрив паблік. Це все. Звичайно, мені приємно, але запевняю вас, синдромом слави я не хворію (Посміхається).

Всі карти роману «Особисто я особисто тобі» автор не розкриває. Чи можливі стосунки на відстані? І що таке кохання? Кожен має знайти відповідь сам після прочитання роману.

 

Розмовляла Валентина Ковальчук

msY0HWecFE-242x300

Юрій Дігай: “У тернопільській книгарні «Є» відбулась презентація книги «Особисто Я особисто ТОБІ» молодого письменника Івана Байдака”