22 травня  о 15.00 год. на центральній площі Героїв Євромайдану (біля пам`ятника Великому Кобзареві) пройдуть урочисті заходи з нагоди дня перепоховання Тараса Шевченка; 23 травня о 15.00 год. до Дня Героїв буде проведено мітинг-реквієм  біля пам`ятника борцям за волю України (в районі хлібокомбінату).

А ще чортківська влада обіцяє з розмахом  відзначити 95 -ту річницю однієї з найуспішніших наступальних операцій – Чортківську Офензиву Української Галицької Армії (УГА), яка проходила на теренах Чортківщини в період з 7 по 28 червня 1919 року; відзначення створення Українського січового стрілецтва та обговорення комплексу заходів, визначивши 2014 рік роком Чортківської Офензиви та Січового Стрілецтва на Чортківщині.
Щось з трудом віриться цим обіцянкам чортківських владців, бо Чорткові всі привикли лише співати, деклямувати графоманські вірші і плескати язиками, працювати не для душевного пориву, а для “галочки”. Щоб щось організовувати, треба мати кебету і духовну основу, і не завадило б різного калібру чиновникам, перед тим, як щось у місті організовувати, проконсультуватися зі спеціалістами вищого гатунку, поїхати та набратися досвіду в інших краях і місцинах. “Шароварну” Україну пора вже вичавлювати з себе, тоді буде і результат, і модерні віяння.