Я б хотів Вам розповісти трохи про себе, про те шляху, який я пройшов, перш ніж став вебмайстром. Можливо, в моїй історії ви впізнаєте себе, а можливо, моя історія допоможемо вам уникнути тих помилок, які вчинив я на своєму шляху.
Захоплюватися сайтобудування я почав більше 7-ми років тому, у далекому 2007 році. Тоді, ще на перших курсах університету, мені знадобилося надати інформацію відразу декільком людям, потім періодично її оновлювати і виправляти. Найвдалішим рішенням такого завдання я побачив у створенні веб-сторінки. Сторінку я створив досить швидко, але на цьому не зупинився. Розробка сайтів Івано-франківськ мене настільки зацікавило, що я почав вивчати всілякі книжки по html, шукати докладну літературу в інтернеті, лазити по численних тематичним форумам, читати різні журнали і розсилки. Загалом, прикладав максимум зусиль з пошуку матеріалу в даній темі.
І знаєте, з якою проблемою я зіткнувся?
– Часу витрачаєш багато, а ефекту отримуєш мало …
А тема-то зацікавила не на жарт. Тим більше що, вміючи робити сайти, можна й заробити. А маючи гроші – можна і студентське життя урізноманітнити. ))
Вирішив я тоді піти на платні оффлайн курси – адже там швидше навчать, як потрібно сайти робити …!?. Звичайно, курси курсам ворожнечу, але сьогодні я з посмішкою згадую той день, коли я йшов додому з сертифікатом про успішне закінчення курсів і думав: “Ну, тепер я про Сайтобудування знаю все! Зараз работку підшукаю і буду« бомбити »сайти”.
І що, ви думаєте, у мене вийшло?
Та нічого у мене не вийшло.
Не вийшло тому, що на фрілансі без кількох робіт в портфоліо робити особливо нічого. І, в принципі, куди не піди, потрібно було саме портфоліо, а не сертифікат про проходження курсів. Тут почався період напрацювання свого портфоліо. Той період, коли верстався сайт просто тому, що ти можеш покласти його в своє портфоліо, верстається за відгук або за мізерну плату.
що отримуєш в результаті?
Показую напрацьоване портфоліо потенційному роботодавцю, а він мені видає монолог, приблизно як на картинці зліва.
А як потрібно робити, як робити добре і правильно – не говорить і не показує ніхто. Усім потрібні вже готові профі. Зрозуміло, що і на фрілансі з такої якості сайтами справу особливо не просувалася. Точніше, зовсім не просувалася.
Але якщо довго мучитися – що-небудь вийде!
І я не здавався. Невисокими темпами продовжував розвиватися і набивати своє портфоліо сайтами, поки одного разу мені не випав шанс попрацювати в команді професіоналів. Саме працюючи з ними, я побачив, зрозумів і на практиці усвідомив всі ті помилки, які здійснював.
До цього я навіть не особливо розумів, чому так робити погано, а ось так добре – результат же однаковий виходив. )))
Зараз, коли я згадую ті сайти, які верстав за відгук або за копійки, я розумію, що насправді така верстка нічого не варто. Візьмись я за ці сайти зараз, то зверстав б їх набагато більш якісно. При цьому часу на верстку витратив би в рази менше.
Підсумовуючи весь свій досвід, я виділив кілька проблем, з якими може зіткнутися абсолютно будь сайтобудівник.
Проблема перша. Після навчання на курсах і навіть на «відмінно» знаючи теорію, при верстці першого сайту катастрофічно не вистачає практики і підручного практичного матеріалу. Тобто необхідно знати і бачити, як же насправді верстається сайт на практиці. Хоча б аналогічний або дуже схожа.
Мені доводилося, як сліпому коту, методом проб і помилок шукати істину. Пам’ятаю, ночами пропадав на всіляких форумах, задавав місцевим умільцям масу питань щодо практичного застосування моїх знань. А з ранку, не виспавшись, сідав за верстку сайту, щоб не підвести замовника.
Друга проблема. З погляду верстки, як правило, існує кілька типових сайтів. Знання принципів верстки типових сайтів в той час заощадили б мені купу часу. А ще краще, якби я бачив, як ці сайти верстаються. Тобто маючи перед собою приклад, було б на порядок легше верстати сайт замовника.
Третя проблема. Я як верстальник знаю, що верстка може бути двох видів: таблична і блокова. Однак, коли я починав верстать свої перші сайти, не міг зрозуміти, де мені краще застосовувати таблиці, а де блоки. Саме дана проблема є не що інше, як прямий наслідок відсутності практики.
Четверта проблема. Кросбраузерністю верстка гумового сайту. Саме з такими словами може виступити сьогодні будь замовники, і саме ці вимоги ви повинні сьогодні пред’явити до свого сайту.
Кросбраузерність і «гума». Саме на основі цих 2-х принципів і грунтується професійна верстка, яка відрізняє профі від любителя. Саме до цього я прагнув. Саме ця проблема і є той наріжний камінь, який не дає спокою всім, хто хоче створити свій сайт, хто робить сайт для замовника і хто хоч якось пов’язаний зі створенням сайту.