Цієї середи, 21 жовтня, в РКБК ім. Катерини Рубчакової пройшли дебати між кандидатами на посаду міського голови Чорткова. До участі у них зголосилися усі 10 кандидатів на найвище посадове крісло у місті: Роман Басараба (самовисування), Ігор Билиця (самовисування), Михайло Вербіцький (самовисування), Петро Волошин (УРП), Володимир Заболотний (самовисування), Сергій Міщій (“Об’єднання Самопоміч”), Роман Пахолок (ВО “Свобода”), Олександр Стадник (самовисування), Оксана Чайчук (БПП “Солідарність”), Володимир Шматько (“Сила Людей”).

У переповненій глядацькій залі будинку культури жителі міста могли почути усіх претендентів на посаду міського голови. Найперше кандидати на цю круту посаду мали можливість донести до присутніх, чому йдуть на вибори та розповісти про головні тези своєї передвиборчої програми, а також відповідали на запитання від присутніх, які надходили із залу.
Що можна сказати, до прикладу, про кандидатів на посаду Чортківського міського голови? Нічого путнього – багатьох з них люди, направду, навіть в очі не бачили і прізвищ таких не чули. А тих, з якими їм доводилося перетинатись на життєвому шляху, криють при розмові, по-чоловічому, багатоповерховими матами. Деякі з них – клоуни та самодури, інші, у кого рильце в пушку – піарники яких світ не видів. Наприклад, діючий міський голова Михайло Вербіцький намислив собі, напевне, що надсеретове місто – то його прижиттєва власність, і “зелену капусту” він стригтиме доки його віку. Хочеться порадити міському очільнику: “Чоловіче добрий, якщо ти встиг сколотити свої чималі статки за попереднього урядування, маєш шикарні маєтки за кордоном, то сиди тихо і носа свого після Революції Гідності не висовуй, бо позбудешся й того, що встиг зашмикирити на людській кервавині. А другий діяч, прізвище якого також на слуху у жителів Чорткова, війт села Білої Володимир Шматько, який нагадує мені самозакоханого нарциса, а комусь поплетника – готового ради посади і всіляких вигод будь-кому в ноги кланятися. Це ж треба ще й мати такий “не запозичений” талант: пудрити людям розум, одночасно керувати селом, воювати в АТО, їздити у закордонне відрядження, займатися політичною діяльністю і популізмом, залучаючи до своїх піар-постановок засоби масової інформації.
Шматько дуже стрімко зробив кар’єрний стрибок у досить молодому віці. За свій юний вік (29 років) він встиг змінити чотири політичні сили: “Батьківщина”, “Фронт Змін”, “Собор”, “Сила Людей”. Я не говорю про Революцію Гідності, за яку йому активісти Майдану досі закидають у “зраді” їхніх ідеалів…. Але це вже інша історія і вона потребує підтвердження, а не моїх домислів.
Видно як на долоні, що голова РО політичної партії “Сила Людей”, яку, як переконують мене окремі чортківські дізнавачі, фінансують недобитки з колишньої Партії Регіонів, вміє догоджувати владцям різної вагової категорії та окраски. Шкода, що служити совісно та віддано так і не навчиться – не той психотип, по простому – не та він людина.
9 жовтня цього року я подав Чортківському міському голові Михайлу Вербіцькому звернення, щоб він, відповідно до вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” надав мені відомості про прийняті рішення щодо виділення земельних ділянок фізичним і юридичним особам за 2010-2015 рр. Інформацію просив надіслати мені в електронному вигляді на мою електронну адресу. Відповіді від міського голови я так і не отримав. Щоб не відкладати цю мозолу у довгий ящик, то я цими днями надішлю анологічне звернення до Білівського сільського голови. Вибачте, шановні, але люди скаржаться до редакції з Чорткова і Білої про зловживання у сфері земельних відносин, незаконне використання карʼєрів для видобутку піску тощо.
У мене, після цієї передвиборної кампанії, склалося враження, що багато людей правдами і неправдами “жили на собі рвуть”, аби дістатись до владної вершини, але для того, щоб вирішувати свої шкурні інтереси, а не громади міста. Так воно чи не так – покаже непідкупний час. Чортківці, не судіть мене строго, але дуже хочу, щоб я у своїх оцінках помилився…

Володимир Погорецький.

Безимени-1