Такий імпровізований парад важкої бойової техніки ініціювали кілька ветеранських спілок Тернополя у честь 9-го травня.

Колона, що налічувала у собі бойову розвідувальну машину (БРМ) та 157-й ЗІЛ, сформувалась неподалік макетів військової техніки у Парку Слави. Поруч них, із квітами та власною символікою, вишиковувались ветерани-“афганці”.

– Щось подібне ми завжди організовували, – розповів голова обласної спілки ветеранів Афганістану Сергій Лісовий. – Ми знаємо та пам’ятаємо, що наші діди та прадіди захистили нас від “фашистської чуми”. Відповідно, ми не маємо морального права не прийти сьогодні, аби не вшанувати тих, хто за нас боровся.

Чоловік зізнався, мовляв, їхній БРМ уже не є в бойовому стані. Утім, додає, при потребі у будь-який момент може таким стати.

Зі слів Сергія Лісового, імпровізований парад планувався пройти по центру міста. Проте, каже, із різних причин це їм зробити не вдалось.

Близько 10 години колона рушила у сторону головної паркової алеї. Попереду — БРМ та ЗІЛ. Позаду — ветерани-афганці. Щоправда, техніка у бік Пагорбу Слави їхати не стала. А зробила гак по вулицях Парковій, Шопена та проспекту С. Бандери.

Як пояснив водій бойової розвідувальної машини, на котрій їхав й кореспондент “20 хвилин”, по парковій доріжці такій техніці колесити просто небезпечно.

– Машина важить дев’ять тон. Якби нею проїхатися по цій бруківці, то її б просто позривало, – уточнив він.

Також чоловік зазначив, що керувати таким апаратом не складніше, аніж легківкою. У свою чергу, городян нечисельний, однак незвичний “парад” все ж потішив.

– Крута машина. Теж би на такі прокататися не проти, – каже студент Віталій.

До слова, у заході, окрім обласної спілки ветеранів Афганістану, була присутня організація “Закінчимо війну”. А ще — організація миротворчих операцій.

Андрій ОРЛЯК.

“20 хвилин”.

 

 

.