Церква Успіння Пресвятої Богородиці знаходиться на вулиці Церковній, 12. Її збудовано з ініціативи міського братства, членами якого було багато ремісників міста. Одним із ініціаторів побудови церкви став кушнір Микола Драчук, а згодом – швець Гаврило Журавель. Будувалася церква з 1581 по 1584 рік. Тричі вона зазнавала страшних руйнувань під час пізніших нападів турків і татар, але кожного разу люди відновлювали її. Цей храм – цінна пам’ятка архітектури, до того ж одна з найдавніших не тільки на Чортківщині, а й на Поділлі.

Зовні вона нагадує тридільний храм хатнього типу з двоспадовим дахом разом дерев’яною дзвіницею, купол якої має аркові заглиблення.
За радянських атеїстичних часів Святоуспенський храм стояв пусткою. За ініціативи громади міста та отців-настоятелів Івана Павлишина (нині – Чернівецький єпископ УПЦ КП Варфоломій) та Василя Сенчишина у 80-х роках збудовано нову капличку, відремонтовано дах і хрести на куполах і т. ін. Храмові ікони, серед яких і найстаріша – Запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці, вражають богомільців своєю витонченістю і красою, світлом та великою енергією добра і любові.
З 1995 року настоятелем церкви Успіння Пресвятої Богородиці є о.Мирон Карач, який повсякденно дбає про чистоту і порядок у церкві, навчає своїх парафіян основ Євангельської віри та чеснот.
Кожного року 28 серпня на храмове свято Успіння Пресвятої Богородиці стікаються до найдавнішого храму Чорткова багато прочан з усіх закутин Поділля і Галичини, аби отримати з рук священиків Боже благословення й надію на спасіння душі та краще життя.

Володимир Погорецький.