Погожої неділі у Бережанах священиками двох конфесій (о. Роман Маслій від Бережанського деканату УГКЦ та отець-декан Микола Зоренний від УПЦ КП), освячено новозбудовану каплицю Матері Божої. Святиню два роки на своєму подвір’ї на вул. Мечникова будував Володимир Шило з допомогою родини, сусідів і знайомих. Підтримували п. Володимира і дружина Галина, і діти – дочки Тетяна й Наталя, син Богдан, зять Василь, невістка Оля, і добрі люди з його вулиці.

Духовне дійство зібрало чимало мешканців згаданої та сусідніх вулиць, вірян бережанських церков. Зворушливо проходили тут і перший молебень до Матері Божої, і саме освячення. У своїх промовах священики відзначили ініціаторів і щедрих доброчинців, наголосивши, що спорудження святині – велика, свята справа, яку цінуватимуть і наступні покоління. Добре, коли християни стараються висловити вдячність Богові за його ласки. У такі миті, під час важливих подій, коли людина прилучається до духовного добра й освячення, Богородиця радіє й просить у Бога допомоги для ревних християн. Капличка Матері Божої, на якій є напис «О Маріє, Мати Божа, молися за нас», буде оберегом для тутешніх мешканців, для бережанців і гостей міста. Усім жертводавцям бажали здоров’я і «Многая літа». Господарі обійстя пригостили присутніх солодощами.
Біля цієї чудової каплички вже помолилося багато бережанців. У жовтні тут молитимуться вервички до Матері Божої, а в травні – духовні маївки.
Цікаво, що поштовхом до спорудження каплички став… сон В. Шила в грудні 2012 року, за тиждень до його дня народження.
– Приснився мені старець із довгою сивою бородою, який сказав: «Ти маєш поставити каплицю Матері Божої!», – розповів п. Володимир. – Я спитався: «Хто Ви такі?», а старець мені: «Я посланець Господа Бога». От я і виконав Божу волю – доклав зусиль і поставив капличку на честь нашої Небесної Заступниці!

Тетяна Бідзіля, м. Бережани.
Фото автора.

2015_07_26 042

2015_07_26 009

2015_07_26 016

2015_07_26 022

2015_07_26 032

2015_07_26 049