Вчора, 13 травня, у приміщенні Бучацької єпархії УГКЦ відбулася конференція помічена чітким і виразним характером чи акцентом – як знизити рівень споживання алкоголю населенням сучасної України?

 Нам усім, мабуть, достеменно відомо, що наша країна посідає одне із перших місць у світі по цьому спожитому трунку і зловживання алкоголем у державі, яка ніяк не може визначитися зі своїм політичним вектором, починається в ранньому віці. Про політичний вектор згадується недарма, бо Україна, після багаторічної балаканини, мусить нарешті вибрати собі союзника – або цивілізовану Європу, або Московію, яка протягом десятиліть привчила галичан пити відрами самженівку.

До приходу совєтів на Західну Україну у кожному населеному пункті, де мешкали західноукраїнці, при церквах діяло Братство тверезості, яке викорінювало із душ українців навіть самі розмови про бучне застілля/чаркування.  Старожили згадують, що весілля за тих давніх часів великих затрат не несло, однією пляшкою спиртного обходилися люди на усіх торжествах-забавляннях.

А сьогодні ця проблема прибрала загрозливі риси, бо українська нація деградує. Навіть у нашому Чорткові алкоголь, наркотики і розпуста, як ре’пях до кожуха, поприлипали вже й до підхлопчиськів та піддівок і дають погані сходи. Через те Владика Дмитро (Григорак), усвідомлюючи відповідальність перед своїми краянами (таку відповідальність має відчути кожен з нас), ініціював проведення у Чорткові конференції «за здоровий спосіб життя», запросивши членів товариства «Анонімні Алкоголіки» з Луцька і жителів Чорткова, тих місць, де він засівав і засіває зерна духовної науки. І дуже добре, що ці починання підтримує районна і міська ради. Окрім духовенства, очолюваного єпископом Дмитром, на зустрічі були представники влади – заступник голови РДА з гуманітарних питань Іван Стечишин, начальник відділу з гуманітарних питань виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь, секретар міської ради Михайло Бевз, журналісти, лікарі, освітяни…

Мова велася про великий рух, яким зараз охоплено багато країн світу. Він носить назву «Анонімні Алкоголіки». Сьогодні, вважається, що існує 114 тис. груп і 2 млн. членів у 180 країнах. В Україні нараховується близько ста таких груп. «Анонімні Алкоголіки» – це добровільне всесвітнє співтовариство чоловіків і жінок з усіх прошарків населення, які зустрічаються разом, щоб досягти та підтримувати тверезість. Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Немає жодних вступних або обов’язкових внесків за членство у цих товариствах.

За роки свого існування «Анонімні Алкоголіки» (далі АА) підтвердили і зміцнили традицію повністю спиратися на власні сили та відмовлятися від пошуку та прийняття вкладів від осіб, які не є членами Спільноти. В середині співтовариства сума, яку може пожертвувати будь-який член АА, також обмежена.

Програма одужання в АА передбачає повне утримання. Члени просто тримаються подалі від однієї чарки, кожного разу на один день. Тверезість підтримується завдяки обміну досвідом, силами і надіями на зборах групи і завдяки запланованим Дванадцяти Крокам для одужання від алкоголізму.

Анонімність – духовна основа АА. Це дисциплінує Товариство, щоб керувати собою, спираючись на принципи, а не на особистості. АА – спільнота рівних, яка прагне зробити відомою програму одужання, а не осіб, що беруть участь у ній. Анонімність у ЗМІ – це страховка для всієї спільноти АА, особливо для новачків, що їхнє членство в АА не буде розкритим.

Відрадно, що і в нашому районному центрі у приміщенні Бучацької єпархії УГКЦ почало діяти товариство «Анонімних Алкоголіків», збори відбуваються у понеділок і п’ятницю. Чортківське товариство ще нечисельне, але з появою інформації у засобах масової інформації, кількість очленованих осіб збільшиться, бо хворих на цю недугу у місті над Серетом живе непомірна кількість.

 «Золота Пектораль».