Наша держава сьогодні перебуває у дуже скрутному становищі – на сході України триває війна. Обов’язком кожного свідомого громадянина в силу своїх професійних можливостей спрямувати зусилля на вихід з такої ситуації. Не залишаються осторонь і працівники Чортківського державного медичного коледжу.
У лютому-березні 2015р. викладачі клінічних дисциплін хірургічного спрямування Р.В. Верба, Н.В. Кухарчук, А.Л. Орленко, С.М. Хома, Р.К. Сухінський, С.М. Юзик, О.І. Бачинський, М.В. Заборний, П.Б. Фундитус провели практичні тренінги з долікарської допомоги у надзвичайних ситуаціях у всіх школах міста Чорткова та в п’яти школах Чортківського району.
У першу чергу розповідали про взаємодопомогу та самодопомогу при пораненнях та кровотечах, переломах, опіках та відмороженнях в умовах, коли штатні служби екстреної медичної допомоги не в змозі будуть підтримати стандартний режим швидкого реагування з різних причин, а життя постраждалого буде обліковуватись 1-2 хвилинами щодо порятунку при застосуванні найпростіших маніпуляцій.
На даних тренінгах подавали не лише теоретичні дані з допомогою медіатехнологій, але й демонстрували практичні елементи, взаємодіючи з учнями. Також ознайомили школярів з основними штатними медичними засобами першої медичної допомоги вітчизняного та закордонного виробництва (мирного та військового призначення), продемонстрували методи, як їх застосувати у відповідних ситуаціях, чим можна замінити такі засоби в домашніх умовах та як це зробити максимально швидко, ефективно й безпечно.
Особливо було наголошено на особистій безпеці того, хто надає допомогу. Адже старий принцип першої допомоги «життя людини понад усе» трактувався однобоко, лише для порятунку постраждалого, а потрібно цінувати життя й того, хто може чи надає допомогу!
На жаль, досконало навчитися чи хоча б спробувати використати усе продемонстроване кожен учень не зміг через обмеження в часі, але необхідні навики, сподіваємося, отримав кожний.
Надання домедичної допомоги у перші хвилини після отримання травми є основною запорукою врятування життя постраждалому. Тому кожна людина повинна володіти такими навиками, особливо в час, коли в Україні ведуться військові дії.
Для самостійного ознайомлення з навиками надання домедичної допомоги ми радимо ознайомитися з офіційним ілюстрованим посібником МОЗ України «Домедична допомога в умовах бойових дій», який можливо безкоштовно завантажити з Інтернету на смартфони, планшети та інші мультимедійні гаджети, скориставшись такими адресами:
http://www.moz.gov.ua/docfiles/Pre-Medical-Aid_WEB.pdf
http://www.biblos.in/VPreMedicalAid_WEB.pdf
http://www.chdmc.org.ua/VPreMedicalAid_WEB.pdf
http://www.biblos.org.ua/VPreMedicalAid_WEB.pdf
Як сказано в народній мудрості, що передається з уст в уста: «Добре усе знати і вміти, але не все робити!»
Викладачі клінічних дисциплін кафедри хірургії
Чортківського державного медичного коледжу.