Коли після Другої світової війни в Галичині утвердили свою жорстоку владу червоні окупанти, то закрили костел св. Станіслва у Чорткові, перетворивши його на склад для зберігання міндобрив. У храмі був орган, як виявилося пізніше — частина великого Дрезденського органа. Та радянській владі було не до сентиментів — державі потрібні кольорові метали, ось і розтягли інструмент. В 70-х роках з Дрездена до райкому компартії надійшов лист з ввічливим проханням: чи не була б міська влада настільки ласкавою, щоб продати нам орган? Дві необхідні частини ми вже знайшли і придбали, черга за вами. Повідомляли і суму оплати, на яку райцентр міг би безбідно існувати декілька років. Але продати тоді можна було хіба що спогад.
А ось в селі Пробіжна Чортківського району у церкві Успіння Пресвятої Богородиці цей музичний інструмент зберігся до цього часу.
Орган невідомого майстра встановлений був у пробіжнянському храмі до Першої світової війни, ще за часів Австро-Угорщини. Встановлення органа у не римо-католицькій, євангелистській чи лютеранській, а церкві східного обряду, було явищем винятковим навіть для Галичини. Існують випадки, коли орган потрапляв до церкви іншої конфесії разом з передачею храму, у Пробіжній орган був встановлений. На це потрібні були вагомі причини, які не відомі.
Орган має 1 мануал і педаль, 10 регістрів. Інструмент діючий, знаходиться у непоганому стані, але для служби не використовується. Для постійного використання потрібний дозвіл церковної влади, невеликий ремонт, проведення профілактичних робіт та настроювання.