«Инчий світ» – саме так називається авторська виставка світлин Руслана Трача – професійного фотохудожника, який  експериментує на стику гуцульської етніки і філософії в поєднанні з фентезі. Світлини цього митця справді важко описати – їх краще побачити на власні очі. Чи не найкраща нагода побачити ці витвори мистецтва випадає верховинцям вже зараз – 11 листопада у Верховинському історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» відкрилася фотовиставка «Инчий світ», яка є, по суті, першим творчим звітом автора – по одній світлині з кожного тематичного фотосету, всього представлені двадцять образів.

Першими талановитого верховинця привітали директор музею Гуцульщини Володимир Ілюйчук та директор обласного краєзнавчого музею Ярослав Штиркало, побажали подальшої реалізації творчих задумів та наступних виставок.

Розповідаючи про власний проект «Инчий світ» Руслан зізнається, що кожен образ – то вже окремий світ, і втілювати його допомагають близькі митцеві люди, що надихають і розуміють його, а також самі моделі, які втілювали ці образи – Руслан представив відвідувачам виставки модель та авторку тематичних віршів і костюмів до окремих фотосесій Іванну Стеф’юк, художницю Олю Гордійчук, яка створила багато оригінальних образів, втілила їх і доповнила авторськими легендами.

Віща мольфа і смілива лучниця, тендітна птаха і вродлива жінка-осінь, небезпечна вампіриця  і могутня володарка пекторалі – ці та інші образи фотохудожник Руслан трач втілив у проекті «Инчий світ» і презентував глядачеві на однойменній звітній виставці. Талант – явище родинне: переконуємося у цьому, розглядаючи світлини виставки, неповторні жіночі образи на якій втілювала також дружина Руслана – Ірина Трач та сестра – Оксана Федоришин.

Щиро радіють за свого талановитого друга найближчі товариші Руслана – Олексій Тьомін, Віктор Филипчук та Юрій Давчук: вони прийшли на відкриття виставки і зізналися, що мати такого друга – то велика радість і вони дуже тішаться досягненнями Руслана.

Виставка викликала захоплення і в місцевих культурних діячів, як-ось екскурсовод, краєзнавець Павла Рашковська та громадська активістка Оксана Сусяк, але і в приїжджих гостей, які цікавляться сучасним мистецьким життям і раді таким відкриттям, як творчість Руслана Трача – косів’янин Петро Девда привітав Руслана і подарував книгу власного художнього слова, інший косів’янин – громадський активіст, журналіст Тарас Пасимок підготував відео з фотовиставки і розмістив в  інтернеті. Ще один здібний верховинець Андрій Гаврищук зараз займається монтажем репортажного відеофільму про виставку.

Фотографії Руслана Трача – інший погляд на світ, або погляд на ішний світ – хто знає, як правильніше..

Для ілюстрації статті використано

фоторепортаж

 Петра Девди

 та художні світлини Руслана Трача

m8IqEn70Wbo

-_S5K1LSYaw

2Hg1EA4saQg

4RkXL20SElw

jGA8y8CuF5A

mClL5iDPVp4

1469891_350280775114084_1784474784_n

998563_350280841780744_634312197_n