Раніше Чортківський слідчий ізолятор, а зараз – Чортківська установа виконання покарань управління Держаної пенітенціарної служби України в Тернопільській області (№ 26). Тут є і особи, які перебувають під вартою, поки йде слідство чи судовий процес, і засуджені до довічного позбавлення волі, які знаходяться у секторі максимального рівня безпеки.

Старший інспектор відділу соціально-виховної роботи із засудженими Чортківської установи виконання покарань (№ 26) Тарас Бакун:
«Також в нас є категорія, такі дві категорії осіб, які потребують посиленої уваги: це є ув’язнені та засуджені жінки і неповнолітні».
Особи, позбавлені волі, на території Чортківської установи виконання покарань (№ 26) мають можливість дистанційно навчатися і працювати над собою.
«Згідно розпорядку дня, у засуджених є, так званий, вільний час. Тобто коли вони можуть дивитись телевізор, читати пресу, грати в шашки, шахмати, нарди, настільні ігри. Також, згідно графіку в них є відвідування спортзалу. Засуджені, які відбувають покарання мають право, під контролем адміністрації – доступ до глобальної мережі Інтернет».
Засуджений до довічного ув’язнення:
«Читаю Біблії, дивлюсь телевізор, сплю, і думаю, радію, шо живу ше так…Шо файно себе поважу, з повагою до адміністрації одношуся. Столова харашо корме, дають їсти нормально.
– Що сьогодні їли?
– Я сьогодні їв суп з бараболями, кашу їв, з підливкою з м’ясом, і з помідорами. Свіжими».
Чортківська установа виконання покарань (№ 26) займає територію у майже півтора гектара. Тут різні рівні безпеки, режимний і господарський двір. Є навчальний клас, бібліотека, кімната психоемоційного розвантаження. Камери також різного типу. Найбільша може вмістити 10 осіб. Неповнолітні перебувають в камерах по двоє. До речі, у їхніх кімнатах, цього року зробили капітальний ремонт. Тарас Бакун каже, ув’язнені переважно дотримуються дисципліни, а тому проблем не виникає.
Тарас Бакун: «Скажу вам так, чесно, я вже тут працюю поверх десяти років, і дав би Бог, щоб так і було дальше, щоб нам не приходилось вживати, ми не вживали, і надіюсь, що нам не приходиться буде вживати якихось таких заходів для стабілізації обстановки. Наразі всі ув’язнені, які в нас засуджені утримуються, ми здійснюєм усіх законних необхідних заходів, щоб тримати ситуацію під контролем. Звичайно, що особи, які порушують, до них застосовуються дисциплінарні стягнення: це і догана, і сувора догана, і поміщення в карцер. Але це є заходи стягнення, які передбачені чинним законодавством».
Часто особи, позбавлені волі, розповідає Тарас Бакун, потребують духовної підтримки, часто моляться та спілкуються зі священиками, а тому на території установи працює церква.

Прес-служба
управління ДПтС України в Тернопільській області

Изображение 010